Splendor i 40 tysięcy nie dla KGHM Zagłębia (FOTO)

LUBIN. Pierwotnie dolnośląski final Pucharu Polski zaplanowano w Chojnowie, mieście, które znakomicie zdało egzamin z organizacji finału Podokręgu PP. Ostatecznie postanowiono finał zorganizować w Lubinie, bo wygranie Pucharu Polski na Dolnym Śląsku przez rezerwy KGHM Zagłębie miało być - poza wymiernymi korzyściami, czyli finansową nagrodą w wysokości 40 tysięcy złotych i przepustką do rozgrywek szczebla centralnego - miał być próbą ratowania wizerunkowo wyjątkowo badziewnego sezonu dla piłkarskiego Zagłębia... Finał świętem nie był, a na dodatek Miedziowi po mistrzowsku dali się wypunktować Ślęzie Wrocław przegrywając zasłużenie 1:3.

Mecz rozpoczął jak możliwie najfatalniej dla Miedziowych. Już w 45 sekundzie Ślęza całkiem sprawnie piłkarsko zagościła pod bramka gospodarzy. Na bramkę Zagłębia strzelał Stempin - Kalinowski odbił piłkę, ale przy dobitce Guilherme był bezradny! Taki początek jest w stanie zdeprymować każdy zespół i tak się stało w przypadku Miedziowych. Nieźle prezentowali się w polu, ale im bliżej było bramki wrocławian tym gubili pomysł na zdobycie gola.

Miedziowi szansę na doprowadzenie do remisu mieli jedynie po przerwie. Groźnie uderzał Laskowski, a w 54 minucie po uderzeniu Kłudki w sukurs gościom przyszła poprzeczka. Losy meczu rozstrzygnęły się w 83 i 85 minucie. Wówczas po stracie piłki kontry Ślęzy przytomnie kończył Kornel Traczyk zapewniając wrocławianom triumf w Pucharze Polski na Dolnym Śląsku.