Zagłębie sezon zaczęło od awansu w Pucharze Polski

LUBIN. Od meczu Pucharu Polski Miedziowi rozpoczęli sezon 2020/21. Na szczęście nie dała o sobie znać "pucharowa klątwa" i lubinianie - co prawda nie bez dreszczyku emocji w drugiej połowie - awansowali do kolejnej rundy. Pierwsze spotkanie w sezonie 2020/2021 zakończyło się zwycięstwem KGHM Zagłębia Lubin 3:1( 1:0) nad 3-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Na listę strzelców po stronie podopiecznych Martina Seveli wpisali się Żubrowski, Bashkirov i Bohar, a dla gospodarzy odpowiedział Drewnowski.

Martin SEVELA nie zamierzał kadrowo eksperymentować w meczu pucharowym. Sasza Zivec nie mógł zagrać przez czerwona kartkę w poprzednim sezonie, a pojawienie się w składzie takich zawodników jak Chodyna, Jończy czy Sypek to kontynuacja wprowadzania do ekstraklasowego składu zawodników Akademii Piłkarskiej.Szansę dostali transferowani Żubrowski i Bartolewski ale w końcu po to ich kupowano. Trochę tajemnicza była absencja Bartosza BIAŁKA, ale jeżeli skojarzy się to z faktem dzisiejszego wypożyczenia na sezon słowackiego napastnika Samuela Mraza to....nie mona wykluczyć tego iż szykuje się jednak transfer Białka.

Już po rozpoczęciu gry Filip Starzyński wpakował piłkę do siatki rywali, ale gol nie został uznany. Sędzia nie miał już takich wątpliwości kilkanaście minut później kiedy na listę strzelców wpisał się Żubrowski.

W 75 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale odpowiedź Zagłębia była szybka i skuteczna.

ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI - KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 1:3 (0:1)
bramki: Michał Drewnowski 75 - Jakub Żubrowski 6, Jewgienij Baszkirow 78, Damjan Bohar 84

Świt: 1. Mateusz Prus - 11. Kamil Tlaga, 3. Sebastian Cuch, 2. Radosław Kamiński, 19. Patryk Cieślak - 21. Kamil Wiśniewski (46, 10. Mateusz Kwiatkowski), 4. Piotr Kusiński (79, 94. Jacek Tkaczyk), 8. Mateusz Długołęcki, 24. Bartosz Michalik, 7. Hubert Michalik (86, 14. Marcel Pruszkowski) - 77. Michał Drewnowski.

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 27. Dominik Jończy, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz, 8. Łukasz Poręba (74, 4. Jewgienij Baszkirow), 14. Jakub Żubrowski (88, 74. Kamil Kruk), 18. Filip Starzyński, 77. Mateusz Bartolewski (61, 20. Jakub Sypek) - 39. Damjan Bohar.

żółte kartki: Jończy, Bartolewski, Guldan, Balić.