Odra grała, Karkonosze wygrały (FOTO)

ŚCINAWA. Karkonosze Jelenia Góra wygrały w Ścinawie z Odrą 1-0 i wdrapały się na najniższy stopień ligowego podium tracą dwa punktu do lidera - Stali Chocianów. Jedynego gola w 14-ej minucie zdobył Bartosz Poszelężny. To było przednie widowisko piłkarskie, dowód na to , ze nie potrzeba  kilkunastu goli aby mówić iż mecz był ciekawy. Odra przez 90 minut szukała pomysłu na "rozprucie Karków" i naszym zdaniem ścinawianie udowodnili - mimo porażki - iż w tym sezonie odgrywać będą wiodącą rolę w 4 lidze...Mecz oglądała rekordowa w tym sezonie liczba widzów.

Dodajmy iż po raz pierwszy w historii wzajemnych pojedynków ligowych, Karkonosze po raz pierwszy zdobyły punkty w Ścinawie...

Tomasz WOŁOCH, trener Odry Ścinawa: - Mam satysfakcję bo zarówno my jak i Karkonosze rozegrały na poziomie 4 ligi znakomite piłkarskie widowisko. Gratuluje wygranej gościom, widać, że są zdeterminowani aby zagrać co najmniej w barażach o 3 ligę, ale my wstydzić swojej postawy się nie musimy. Mecz ustawiła sytuacja z 14 minuty i stracony gol. Nie jestem arbitrem tylko trenerem ale w moim odczuciu nasz bramkarz Kamil Marusiak był faulowany, dostał po palcach, które ma opuchnięte, ale to arbiter kwalifikuje sytuację. Zresztą po straconym golu mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki, ale proszę pamiętać, że Karkonosze to zespół dojrzały taktycznie o dobrze grającej obronie więc mimo naszych prób trudno było zaskoczyć rywali. to jest nasz czwarty sezon w 4 lidze i tradycyjnie wysoko zawieszamy przed sobą poprzeczkę. Ale chcemy też w tym sezonie pomyślnie realizować klubowy projekt mocnego stawiania na wychowanków. Zresztą Odra znana jest z tego iż przykładamy duże znaczenie do szkolenia piłkarskiego narybku.  Mieliśmy udany start w lidze, ale proszę też pamiętać , ze ten sezon jest wybitnie wyjątkowy.  degradacja może dotknąć aż 7 drużyn. Too oznacza, że 2-3 niepowodzenia w lidze mogą zepchnąć każdy zespół z czołowego miejsca do strefy spadkowej.  Dlatego każdy ligowy mecz jest dla nas niesłychanie ważny i w każdym musimy i chcemy grać o zwycięstwo. Życzyłbym sobie, kibicom aby każdy mecz był okraszony taką nasza gra jak ten dzisiaj. Dzisiaj zabrakło szczęścia, może chłodnej głowy w pewnych sytuacjach, ale taka jest piłka. Gramy dalej, cieszymy się futbolem. Póki co mam kilku zawodników na urlopach, kilku leczy razy, ale od meczu z rezerwami Chrobrego będziemy już dysponować pełną kadrą.

Odra Ścinawa - Karkonosze Jelenia Góra 0:1 (0:1)

0 - 1 Poszelężny 14 min

ODRA: Marusiak - Boguń, Postoł( 46.Pedro Molta), Seta, Trawka( 71. Kruk - Koziarz, Długosz, D.Cichuta, Maślej  - Obiała, M.Cichuta.

KARKONOSZE: Błaszkiewicz, Wawrzyniak, Czerwiński ( 56 Lekszycki), Sołtysiak, Giziński ( 60 Taran), Bębenek, Niemienionek,  Poszelężny (90 Kuźniewski, Kulchawy, Młodziński ( 53 Siudak), Sutor

sędzia: Bartosz Terka(Wrocław)