Białek już strzela dla Wolfsburga

LUBIN. Bartosz Białek świetnie zaprezentował się w sparingowym meczu Wolfsburga z FC Köln. Były napastnik KGHM Zagłębia Lubin strzelił bramkę i zaliczył asystę. „Wilki” pokonały FC Köln 3:0.  Białek znalazł się w kadrze reprezentacji Polski U21 na wrześniowe mecze z Estonią i Rosją.

Białek wszedł na boisku w 60 minucie za reprezentanta Niderlandów, jeszcze wyższego od niego, Wouta Weghorsta. Niespełna 9 minut później, wykorzystał nieudaną interwencję poza polem karnym Rona-Roberta Zielera i strzałem z ponad 20 metrów umieścił piłkę w bramce Köln. Duży plus, dla młodego polskiego napastnika, także za zachowanie przy drugim golu dla „Wilków”, autorstwa João Victora. Świetny timing, wyprzedzenie obrońcy i prostopadłe podanie sprawiły, że Brazylijczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem Kolonii i szansy nie zmarnował.
Mecz z Köln był drugim występem Białka w test meczu dla Wilków, 15-minutowy debiut zaliczył w spotkaniu Holstein Kiel, który Wolfsburg wygrał 2:0, po dwóch golach Brekalo.

Portal sportbuzzer.de poświecił sporo miejsca zarówno grze Białka, jak i sprowadzonego za 5 milionów Euro z Sochaux Maxence’a Lacroixa, cytując min. dyrektora sportowego „Wilków” Jörga Schmadtke, który pozytywnie ocenił występ obu, nowo sprowadzonych, młodych piłkarzy.

Początki sportowe eks napastnika Miedziowych są więcej niż obiecujące. Na chwilę obecną, wydaje się, że jeśli gdzieś są zaległości, to w kwestiach językowych. - Mówi słabo po angielsku i jeszcze mniej po niemiecku. - donosił w zeszłym tygodniu „Bild”. Klub jednak dokłada starań, aby młodzieżowy reprezentant Polski czuł się dobrze i jak najszybciej chcą rozwiązać problemy komunikacyjne. Bulwarówka cytowała słowa trenera Olivera Glasnera, który nie wykluczał, że klub sprowadzi dla Białka tłumacza.