Siermięźny remis. Zagłębie bez stylu i walki (FOTO)

LUBIN.  W 8. kolejce ekstraklasy Zagłębie Lubin po nudnym meczu zremisowało na swoim stadionie z Lechia Gdańsk 1:1. Prowadzenie dla Miedziowych zdobył Lubomir GULDAN , który już w 3 minucie strzałem głową zamknął dośrodkowanie z rogu Filipa Starzyńskiego.. Punkt dla gdańszczan uratował Flavio Paixao wykorzystując rzut karny.

Trener Martin SEVELA pozostał wierny taktyce grania bez napastnika - trudno Samuela Mraza po 8 meczach w polskiej ekstraklasie nazywać napastnikiem oraz strategii " planowego wycinania" zawodników Akademii Piłkarskiej Zagłębia z ekstraklasowego składu. Mraza w roli strzelca zastąpił przytomnie Guldan. I w zasadzie po 180 sekundach pojedynku skończyło się ciekawe granie Miedziowych. Potem to już był futbol wybitnie siermięźny. Momentami nie do oglądania...

Na tle bladego Zagłębia błyszczał Dominik HŁADUN. W pierwszej połowie najpierw wbił potężne uderzenie Jarosława KUBICKIEGO z rzutu wolnego a następnie  w iście mistrzowski sposób obronił uderzenie z pola bramkowego Conrado. W drugiej połowie lubinianie stracili wyjątkowa okazję na ustawienie meczu. Kuciak fatalnie wybił piłkę wprost pod nogi Starzyńskiego, ten przytomnie podął do Saszy Żivca a ten z kilkunastu metrów nie trafił do siatki.

Potem Lechia przejęła inicjatywę i ponownie błyszczał Hładun broniąc uderzenie Haydarego czy Zwolińskiego. Poza Hładunem, Guldanem, po części Simiciem,  Chodyną i tradycyjnie niezmordowanym Baskirowem pozostali mogli jedynie rywalizować o mało zaszczytny tytuł "nieporozumienia meczu".  Lechia chociaż fubolu na światowym poziomie bynajmniej nie pokazała wywalczyła remis mogąc pokusić się o wygraną gdyby nie Hładun.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)
Ľubomír Guldan 3 - Flávio Paixão 72 (k)

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz (90, 8. Łukasz Poręba), 14. Jakub Żubrowski, 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński (62, 16. Adam Ratajczyk), 7. Saša Živec - 11. Samuel Mráz (61, 9. Rok Sirk).

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak - 8. Omran Haydary, 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 15. Kenny Saief (79, 31. Žarko Udovičić), 20. Conrado (65, 9. Łukasz Zwoliński) - 28. Flávio Paixão.

{gallery}galeria/sport/23_10_20_Zaglebie_Lubin_Lechia_Gdansk_Fot_Dariusz_Szymacha{/gallery}