Porażka Miedzi, wygrane Zagłębia i Polkowic (FOTO)

REGION. Piłkarze trenera Andrzeja Turkowskiego w ramach 27. kolejki III ligi grupy dolnośląsko-lubuskiej pokonali Polonię Stal Świdnicę 3:1 (2:0). Gole dla Miedziowej drużyny zdobywali Salamon (trafienie samobójcze), Andrzejczak oraz Carlos. Jedyną bramkę dla ekipy ze Świdnicy strzelił z rzutu karnego Sudoł.lubinianie w dalszym ciągu ścigają czołowa szóstkę. W tej kolejce 3 ligi miano niepokonanej drużyny straciły rezerwy Miedzi, Ostrzegaliśmy przez meczem z Ilanką Rzepin i...Wykrakaliśmy. Dwa gole Mateusza Stefanowicza załatwiły mecz...

KGHM Zagłębie II Lubin - Polonia Stal Świdnica 3:1 (2:0)

Bramka: 30' Salamon (s), 35' Andrzejczak, 64' Carlos - 54' Sudoł (k)

Zagłębie II: Hładun - Bonecki, Maternik, Jach, Żmijewski (74' Nowak) - Kowalski-Haberek, Jagiełło (46' Szymankiewicz) -  Carlos, Żyra (79' Mucha), Andrzejczak - Sobków (70' Morys)

Polonia Stal: Stitou - Salamon, Sudoł, Pawlak, Filipczak (46' ?) , Marszałek, Wargin, Ciuba, Sowa (78' Łuszkiewicz), Borowy, Szczygieł

Trzecia z rzędu porażka rezerw Śląska została odniesiona w starciu z wiceliderem z Polkowic. Trener Śląska w meczu z Polkowicami miał do dyspozycji tylko zawodników rezerw. Z powodu meczu z Bałtykiem Koszalin brakowało piłkarzy z centralnej ligi juniorów. Szkoleniowiec gospodarzy nie mógł także skorzystać z usług z Marcina Przybylskiego, który pauzował za nadmiar żółtych kartek. Nie wystąpił także żaden z graczy pierwszej drużyny.

Początek spotkania nie zwiastował emocjonującego widowiska na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Zespoły często decydowały się na strzały, jednak mijały one bramkę. Pierwszą dogodną sytuację w meczu miał zawodnik gości, Rafał Karmelita, jednak jego strzał minimalnie przeszedł obok słupka. Gospodarze odpowiedzieli w 35 minucie. Po doskonałej akcji Karol Danielik stanął oko w oko z Damianem Primelem, lecz jego mocny strzał został wybroniony przez syna byłego bramkarza Śląska, Pawła. I gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem,l Hempel zdecydował się na indywidualną akcję, która zakończyła się golem dla gości.

Drugą połowę meczu lepiej zaczęli zawodnicy Śląska, ale swojej przewagi nie potrafili udokumentować. Na zaciekłe ataki wrocławian, piłkarze Polkowic odpowiadali groźnymi kontrami. W 63 minucie po faulu Ariela Famulskiego, Wiktor Żytek ustawił piłkę na 20 metrze. Jego strzał został jednak zablokowany przez obrońców Polkowic. W 69 minucie za próbę wymuszenia rzutu karnego żółtą kartką ukarany został piłkarz Śląska, Maciej Matusik. W 76. minucie meczu po zaskakującym strzale z dystansu powadzenie dla gości podwyższył Bancewicz.

Śląsk II - Polkowice 0:2 (0:1)
Hempel 41, Bancewicz 76

Śląsk II: Paszkowski – Repski, Wiech, Wrótny, Badel, Kohut, Żytek, Danielik (82. Godzwon), Matusik (82. Mikła), Łuczak (89. Majgier), Idzik

Polkowice: Primel – Kasiński, Sworacki, Dziędzina, Magdziak, Bancewicz, Karpiński (60. Szymik), Karmelita, Bobkiewicz (45. Famulski), Galas, Hęmpel