Miedziowi pośliznęli się na... Orlenie (FOTO)

LUBIN. Dzisiejsze spotkanie z Orlen Wisłą do złudzenia przypominało to pierwsze, rozegrane w Płocku. Lubinianie dzielnie walczyli do 25. Później inicjatywę przejęli goście, którzy wygrali 35:23 i awansowali do Final Four Pucharu Polski. Miedziowi byli tłem dla nafciarzy i tylko raz po celnym rzucie Kuźdeby Zagłębie prowadziło 11:10. Rywali nie osłabiła nawet czerwona kartka Zhitnikowa. W finale PP zagrają: Vive Kielce, Górnik Zabrze, Wisła Orlen Płock i Stal Mielec.

Obaj bramkarze przez trzy minuty zachowywali czyste konto. W piątej było 0:2, po trafieniach Dimitriego Zhitnikova i Jose De Toledo. Strzelecką niemoc miedziowych przełamał w siódmej minucie Mateusz Wolski. Chwilę później było po 2. Lubinianie niespodziewanie trzymali wynik. W 24.minucie był remis po 9, a czerwoną kartkę ujrzał Zhitnikov. Chwilę później żółtą kartkę za dyskusje z sędziami zobaczył szkoleniowiec nafciarzy.

Podopieczni Pawła Nocha po trafieniu Łukasza Kużdeby wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Końcowe fragmenty należały do przyjezdnych, a konkretnie do Valentina Ghionei, który zdobył cztery ostatnie bramki w tej części i do przerwy było 11:15. Tak więc mieliśmy powtórkę z meczu w Płocku, gdzie lubinianie walczyli dzielnie do 25.minuty, a później wicemistrzowie Polski „odjechali”.

Druga połowę od skutecznego rzutu zaczął… Ghionea. Cała druga połowa wyglądała podobnie jak ta w Płocku. To nafciarze zdecydowanie przeważali i powiększali swoją przewagę, która ostatecznie wyniosła dwanaście trafień.

Zagłębiu na koniec sezonu został dwumecz z Chrobrym Głogów o 7 miejsce w Superlidze. Dzisiaj głogowianie w rewanżowym meczu Pucharu Polski na własnym parkiecie zostali zdeklasowani przez Górnik Zabrze 29:37.

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 23:35 (11:15)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki, Shamrylo – Rosiek, Kużdeba 1, Pietruszko, Gudz, Dzono 2, Krieger 2, Wolski 3, Gumiński, Bartczak 9, Czuwara 1, Stankiewicz, Macharashvili 4, Szymyślik 1 .

Wisła: Corrales, Wichary – Ghionea 9, Daszek 8, Olkowski 4, Kwiatkowski, Rocha 7, Zhitnikov 3, Pušica 1, Toledo 2, Tarabochia 2.

CHROBRY GŁOGÓW - GÓRNIK ZABRZE 29:37 (13:22)
CHROBRY: Stachera, Kapela - Miszka 7, Pawłowski, Płócienniczak 2, Świtała 5, Sadowski 2, Bąk, Babicz 2, Gujski 2, Tylutki, Sobut 2, Biegaj 1, Kandora 2, Jurecki 4. Trener Piotr ZEMBRZUSKI.
GÓRNIK: Kornecki - Niedośpiał 1, Daćko 6, Mogielnicki 1, Tomczak 4, Kryński, Gromyko 3, Jurasik 9, Buszkow 8, Tatarincew 1, Gliński 4, Adamuszek. Trener Mariusz JURASIK.
W pierwszym meczu: 31:31; awans: Górnik.

{gallery}galeria/sport/27-04-16-puchar-polski-zaglebie-lubin-wisla-orlen-plock-fot-bozena-slepecka{/gallery}