Miedziowe nie odrobiły strat

LUBIN. Piłkarki ręczne Mertaco Zagłębie Lubin pokonały w rewanżowym spotkaniu AZS Łączpol  AWFiS Gdańsk 28:26, ale nie odrobiły strat z pierwszego meczu, tym samym o piąte miejsce  PGNiG Superligi Kobiet powalczą gdańszczanki.

Początek spotkania należał do ekipy z Lubina. Pierwsze punkty dla gospodyń zdobyła Joanna Obrusiewicz zaraz potem swoja bramkę zdobyła Kaja Załęczna i Metraco wychodzi na prowadzenie. W czwartej minucie przyjezdne doprowadziły do remisu po dwa. Lubinianki ponownie odskoczyły na dwie bramki, ale w dwunastej minucie AZS Łączpol nie daje za wygrana i na tablicy wyników pojawia się remisu. Piętnasta minuta meczu gdańszczanki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Chwile później „pomarańczowe” maja do odrobienia dwie bramki 9:7.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy gospodynie odzyskały prowadzenie dzięki bramce Joanny Obrusiewicz. Tuż przed końcową syreną pierwszej połowy o czas poprosiła Bożena Karkut. Po rozmowie z trenerem lubinianki wzięły się do roboty i straty poniesione w pierwszym meczu odrobiły tuz przed przerwą.

Po zmianie stron obraz meczu zupełnie się zmienił. W 38 minucie drugiej odsłony podopieczne Jerzego Cieplińskiego odrobiły straty i dobiły do gospodyń na jedną bramkę. Dziesięć minut przed końcem meczu akademiczki doprowadziły do remisu po 24 i to one właśnie były bliżej awansu. Ta sytuacja rozjuszyła team Bożeny Karkut, które wrzuciły paty bieg zdobywając trzy bramki z rzędu, sprawa awansu nie została jeszcze rozstrzygnięta. Błędy w ostatnich minutach spotkania pozbawiła „miedziowe” walki o piąte miejsce.

Metraco Zagłębie Lubin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 28:26 (19:14)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka, Powaga – Robótka, Załęczna 6, Grzyb, Obrusiewicz 7, Konofał , Paluch 3, Premović 5, Lalewicz , Wiertelak 1, Walczak, Jochymek 6, Belmas.

AZS: Dobrowolska, Kayumova – Pasternak, Mazurek 1, Stachowska 7, Dąbrowska 2, Siódmiak 5, Jurczyk, Kalska 4, Lipska, Wilamowska, Ciura, Klonowska, Karwecka 3, Skonieczna 2, Tomczyk 2.