Derby dla Miedziowych

LUBIN. Obie siódemki w środę wysokimi porażkami zakończyły swoją przygodę w Pucharze Polski, a w sobotę rozpoczęły walkę o 7 miejsce na mecie  sezonu w męskim szczypiorniaku. Podopieczni Pawła Nocha rozpoczęli walkę o siódme miejsce PGNiG Superligi Mężczyzn. „Miedziowi” nie dali najmniejszej szansy rywalowi z Głogowa, który poległ aż 11 bramkami w lubińskiej hali RCS-u.

Mecz rozpoczęli przyjezdni od szybkiego prowadzenia dzięki bramce Bartosza Jureckiego. Szybka odpowiedz ze strony Nikola Dżono wyrównała spotkanie 1:1. Przez chwilę w lubińskiej hali trwała wymiana ciosów „punkt za punkt” , którą w czwartej minucie wygrali gospodarze wychodząc na pierwsze prowadzenie. Jedenasta minuta meczu ponowny remis po pięć. Kolejne cztery minuty spotkania to koncertowa gra podopiecznych Pawła Nocha, którzy odskakują rywalowi na trzy „oczka”. Przyjezdnym udaje się nadrobić straty do jednej bramki 9:8. Dobra gra „pomarańczowych” w ataku jak i w obronie spowodowała,że po 30-stu minutach gospodarze zyskali siedmiobramkową przewagę.

Po zmianie stron dobra dyspozycja i gra „miedziowych” nie uległa zmianie, zdołali utrzymać wyraźną przewagę. Dziesięć minut od wznowienia meczu czerwona kartkę dostaje Mikołaj Szymyślik. Pięć minut później kontuzji doznał czołowy zawodnik Chrobrego Bartosz Jurecki, który do końca spotkania na parkiet już nie powrócił. Gospodarze wiedząc o tym że czeka ich rewanżowe spotkanie na terenie rywala walczyli o jak największą zaliczkę, która po 60-ciu minutach wyniosła aż 11-ście bramek.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Chrobry Głogów 30:19 (16:9)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki, Shamrylo – Rosiek, Kużdeba , Pietruszko, Gudz, Dzono 7, Krieger 2, Wolski 3, Gumiński 5, Bartczak 3, Czuwara 3, Stankiewicz 5, Macharashvili , Szymyślik 2.

Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 2, Pawłowski, Płócienniczak 3, Świtała 2, Sadowski 5, Bąk, Babicz , Gujski 2, Tylutki 1, Sobut , Kandora , Jurecki 2, Kubała 1.