Derby dla Polkowic (FOTO)

LUBIN. Po emocjonującym spotkaniu o mistrzostwo 3 ligi KS Polkowice pokonał KGHM Zagłębie II Lubin 3:2 (2:1). Miedziowi mający kapitalną wiosne nie wykorzystali szansy wskoczenia na 7 "bezpieczną" lokatę w tabeli i zrównania się z punktami z Formacja Port . Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek podopieczni Andrzeja Turkowskiego mają niewielkie szanse na pozostanie w zreformowanej 3 lidze. - Nie robię z tego faktu dramatu -taki jest sport - powiedział po meczu Mateusz Dróżdż, przewodniczy Rady Nadzorczej Zagłębia SA. - Jestem przekonany iż pobyt naszej młodzież w 4 lidze potrwa tylko jeden sezon a zawodnicy jeżdżąc po miasteczkach i wioskach regionu docenią warunki, bazę jaką oferuje im Akademia Piłkarska Zagłębia.

To był mecz z podtekstami bo nie jest tajemnica iż trzon polkowickiej drużyny tworzą zawodnicy, którzy w dorosła pikę wchodzili w szeregach Zagłębia. - Powiedziałem w szatni chłopakom, że derby w Lubinie sa dla  nich "Bitwa pod Grunwaldem" - przyznał trener KS Polkowice, Jarosław Pedryc.- Pytałem np. Galasa czy ma przed takim meczem rozdarte serce, a on mi, że kibicuje Zagłębiu, ale gra dla Polkowic i to mnie natchnęło optymizmem przed meczem.

W siódmej minucie spotkania rywale próbowali zaskoczyć Hładuna. Uderzenie jednego z zawodników z Polkowic trafiło w słupek. W 12 minucie lewą strona Azikiewicz podał do Siemaszki. Ten skutecznie zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, a Eryk Sobków precyzyjnie uderzył przy słupku, nie dając żadnych szans Primelowi. Kilka minut później ze strzelonej bramki cieszyli się goście. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Fryzowicz, który okazał się szybszy od Hładuna. Piłkarz KS-u przelobował naszego bramkarza doprowadzając do remisu. W 22 minucie w polu karnym Zagłębia Kamila Hempela faulował Jończy. Do piłki na "jedenastym metrze" podszedł Dawid Wacławczyk pewnie wykorzystując rzut karny.

Druga część spotkania dobrze ułożyła się dla gości. Nietypowe dośrodkowanie w okolice pola karnego Zagłębia zostało wybite przed pole karne, a tam z pierwszej piłki na bramkę Hładuna uderzył Galas. Pomocnik KS-u  nie dał żadnych szans na dobrą obronę strzału. W 64' minucie Zagłębie mogło "złapać kontakt" z rywalem. W nietypowej sytuacji do strzału Siemaszko trafiał w spojenie słupka z poprzeczką, a dobitkę kapitalnie wybił Primel, któremu z trybun kibicował tata-Paweł.. W 78' minucie duży błąd popełnił bramkarz gości. Filip Jagiełło uderzył w środek bramki KS-u. Primel wprawdzie obronił, ale po chwili piłka wturlała się do bramki. Pomimo sporej przewagi Miedziowych, do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Andrzej TURKOWSKi, trener Zagłębia II: - My walczymy o utrzymanie, rywal o awans i to było widać na boisku. Mecz na wysokim poziomie. Może niektórzy z moich zawodników nie wytrzymali presji przed meczem. Dzisiaj zabrakło nam w pewnych momentach odpowiedzialności na murawie. Był zupełnie niepotrzebny karny bo można było sytuację rozwiązać inaczej w polu karnym. Gramy do końca, mamy trzy mecze, rywale też mogą się potknąć. Polkowiczanom życzę zarówno wygrania ligi,jak i powodzenia w dwumeczu barażowym o 2 ligę.

Jarosław PEDRYC, trener KS ZANAM Polkowice: - Powiem tak: cieszę się z naszej wygranej bo to potwierdza realizacje pewnej drogi, która sobie  kilka miesięcy temu obraliśmy. Celem było załapanie się do nowej 3 ligi i cel ten już osiągnęliśmy. I chcemy wygrać pozostałe trzy mecze. Czy to w konsekwencji da nam wygranie 3  ligi -nie wiem, bo mamy gorszy bilans bramkowy od Górnika. Co do Zagłębia to powiem, ze ja jako trener wierzę, ze zespół grający szybką piłkę, fajnie poukładaną w każdej formacji powinien utrzymać się w 3 lidze bo miejsca tak grających zespołów powinno być w 3 lidze.

Zagłębie II Lubin - KGHM ZANAM Polkowice 2:3 (1:2)
Bramki: Eryk Sobków 12, Filip Jagiełło 78 - Karol Fryzowicz 15, Dawid Wacławczyk 25, Wojciech Galas 50
Zagłębie: Hładun - Bonecki, Jończy, Kowalski-Haberek, Azikiewicz - Mucha (60' Maternik), Jagiełło - Andrzejczak, Żyra, Siemaszko - Sobków (54' Szymankiewicz)
KGHM ZANAM Polkowice: Primel - Dziedzina, Wacławczyk, Kasiński (81' Bancewicz), Magdziak -  Karmelita, Galas (87' Bobkiewicz) - Bancewicz, Fryzowicz (90' Szymik) - Hempel, Szuszkiewicz.