Sportowa perełka gminy Rudna na fali... Sz.Misiak w reprezentacji Polski

RUDNA.  W dniach 04-11 września 2023 r. w Izraelu odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu. Jednym z filarów Kadry Polski był Szymon Misiak. Podopieczny UKS Shark Rudna i trenera Andrzeja Pakuły, po niezwykle udanych Mistrzostwach Europy w Belgradzie gdzie zdobył srebrny medal, znów spisał się znakomicie.

Szymon jako jedyny zawodnik z Reprezentacji popłynął w indywidualnym finale 50m stylem motylkowym gdzie zajął 7. miejsce z czasem 24.27s. Do finału na 50m stylem dowolnym zabrakło 0,2 setne sekundy. Oprócz startów indywidualnych był filarem sztafety 4x100m st. dowolnym gdzie na pierwszej zmianie sztafety uzyskał czas 49.78s., a reprezentacja zajęła 7.miejsce.

Po niezwykle udanym sezonie letnim Szymon został powołany do kadry narodowej seniorów.