Nie dla Zagłębia finał MP juniorów (FOTO)

LUBIN. Nie dla juniorów młodszych Zagłębia finał Mistrzostw Polski w piłce nożnej. W rewanżowym meczu Miedziowi na własnym boisku tylko zremisowali 1:1 (0:0) z Progressem Kraków. Ten wynik premiował krakowian, którzy pierwszy mecz wygrali 2:1. W finale MP juniorów młodszych krakowianie zmierza się z Lechem Poznań.

Krakowianie od pierwszej minuty mieli mecz w Lubinie pod kontrolą i co było widać gołym okiem grali lepszy futbol. Jednak po przerwie to Miedziowi za sprawą Jakuba Obłoja zdobyli prowadzenie, ale prowadzeniem cieszyli się zaledwie kilka minut. Krakowianie wyrównali i spokojnie dowieźli wynik meczu do końcowego gwizdka.

Tak na marginesie musi niepokoić fakt iż to kolejny sezon, w którym młodzież Zagłębia nie odnosi sukcesów na szczeblu centralnym w piłce nożnej. Już niebawem najstarsi kibice będą pamiętali iż Miedziowi w w 2009 i 2010 byli Mistrzami Polski juniorów. Wygrywali także rozgrywki Młodej Ekstraklasy. Obecnie Akademia Piłkarska pięknieje a wyniki pozostawiają wiele do życzenia. Oby nie zemściło się to w piłce dorosłej za kilka lat...

{gallery}galeria/sport/19-06-16-zaglebie-lubin-progres-krakow-juniorzy-fot-ewa-jakubowska{/gallery}