Zagłębia Lubin pożegnanie z Ligą Mistrzów (FOTO)

LUBIN. W przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów w piłce ręcznej kobiet, KGHM MKS Zagłębie Lubin pożegnało się z lubińską publicznością. Liga Mistrzów dla dominatorek polskiej Superligi okazała się za wysokim szczeblem rozgrywek...

Ze wszystkich spotkań wcześniejszych rozegranych przez Zagłębie w tych elitarnych rozgrywkach, mecz w Bukareszcie był najbardziej wyrównany i zakończył się minimalną porażką mistrzyń Polski 25:26. Podopieczne trenerki Bożeny Karkut chciały zatem godnie pożegnać Ligę Mistrzyń przed własną publicznością i od pierwszych minut atakowały rumuńską bramkę. Gospodynie szybko wypracowały przewagę, która chwilami wynosiła 4 gole, ale Rapid skrzętnie skorzystał z gry w przewadze i w 16 minucie - po dwóch golach Doriny Korsos - doprowadził do remisu 10:10. Kolejny zryw lubinianek pozwolił im odzyskać prowadzenie i na przerwę schodziły przy stanie 15:13.

Po zmianie stron Rumunki w 5 minut doprowadziły do remisu i rozpoczęła się wymiana ciosów. W 45 min. Rapid kolejny raz wykorzystał grę w przewadze i po golu Orlany Kanor pierwszy raz w tym meczu wyszedł na prowadzenie 19:18. Zdenerwowane lubinianki przestały trafiać, a ich niemoc strzelecką, która trwała w sumie 10 minut, przerwała dopiero w 51 min. Daria Przywara, dwoma golami zmniejszając straty do stanu 20:21. Ale dwie minuty później bramkostrzelna rozgrywająca Zagłębia musiała ostatecznie opuścić plac gry po trzeciej karze 2 minut, a dwa kolejne trafienia Kanor zwiększyły przewagę Rumunek do 3 goli. Gospodyniom zabrakło czasu na odrobienie tych strat i przegrały rewanż z Rapidem 21:24.

Miedziowe na zakończenie przygody z tymi rozgrywkami zmierzą się jeszcze z Krimem Lublana.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Rapid Bukareszt 21:24 (15:13)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska, Przywara, Górna, Zych, Drabik, Szarkova, Milczarczyk, Michalak, Bujnochova, Kochaniak-Sala, Matieli, Jureńczyk, Milojević.

Rapid: Kapitanović, Ciuca – Gonzales, Da Cruz, Sandru, Lopez, Mogensen, Korsos, Laure Kanor, Ostase, Hernandez, Badea, Polman, Janjusević, Ilie, Orlane Kanor.