Polki postawiły się wicemistrzyniom Europy (FOTO)

LUBIN. Reprezentacja Polski z pięcioma zawodniczkami KGHM MKS Zagłębia Lubin: Karoliną Kochaniak-Sala, Darią Michalak, Adrianną Górną, Barbarą Zimą i debiutująca w kadrze Darią Przywarą przegrała z Danią 22:26 (9:11) w rozegranym w hali RCS w Lubinie meczu grupy 8. eliminacji mistrzostw Europy. Rywalki zapewniły sobie awans do tegorocznego turnieju finałowego. Całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a szczypiornistki zafundowały kibicom w Lubinie dużą dawkę emocji

Pierwsza połowa była znakomita w wykonaniu Polek. Prowadziliśmy 4:3 a później wynik oscylował wokół remisu. Dunki na pierwsze prowadzenie w meczu wyszły w 19. minucie po rzucie Heleny Hageso. Po kolejnej bramce, tym razem z rzutu karnego Kristiny Jorgensen, o czas poprosił selekcjoner Polek Arne Senstad.

Po przerwie Dunki wyszły na prowadzenie 13:9 i wydawało się, że przejmują kontrolę nad tym spotkaniem. Niespodziewanie jednak Polki rozpoczęły pogoń za wynikiem Szybko odpowiedziały Karolina Kochaniak-Sala i Matuszczyk. Po kolejnym rzucie Kochaniak-Sali Polki przegrywały już tylko 12:13. Dunki odzyskały bezpieczną przewagę i w 37. minucie prowadziły 16:13,

W kolejnych minutach zawodniczki obu reprezentacji wymieniały się dobrymi akcjami, aż na tablicy wyników pojawił się wynik 19:19.

Końcowa faza meczu należała jednak do Dunek, które w kolejnych minutach zdominowały Polki i wygrały ostatecznie 26:22. MVP meczu została wybrana lubinianka Karolina KOCHANIAK-SALA.

Polska - Dania 22:26 (9:11)

Polska: Płaczek, Zima - Galińska, Kobylińska 5, Balsam 4, Matuszczyk 2, Górna, Tomczyk, Więckowska 2, Rosiak 1, Przywara, Urbańska 1, Michalak 4, Kochaniak-Sala 3, Uścinowicz, Nocuń.

Dania: Kristensen, Reinhardt - Nielsen, S. Iversen 4, Hageso 1, A. M. Hansen 4, Haugsted, A. U. Hansen, Jorgensen 5, Jensen 2, Burgaard 3, Petersen, Hojlund 3, Friis 1, R. Iversen, Halilcevic 3.