Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Pierwszy raz w historii ten bieg połączy dwie gminy!

RUDNA.  Już w najbliższą niedzielę, po raz pierwszy przez Gminę Rudna przebiegną uczestnicy Biegu Tropem Wilczym! To wyjątkowe wydarzenie, które połączy dwie gminy!

Pierwszy raz w historii ten bieg połączy dwie gminy!

Patronat honorowy nad biegiem objął wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski oraz Gmina Rudna, a współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Gminy Rudna.

Zapisy ruszają 3 marca, o godzinie 10:00 w Dziesławiu!

Bieg odbędzie się na dwóch dystansach:
Bieg przez dwie gminy: Dziesław – Olszany – Dziesław – 5 km, start godz. 11.30
Dystans Honorowy – 1963 metrów, start godz. 11.00
Podczas imprezy będzie można honorowo oddać krew w Krwiobusie. Przewidziane są także atrakcje dla dzieci i ciepły poczęstunek.

W tym niezwykłym wydarzeniu nie może zabraknąć Mieszkańców Gminy Rudna!

Zapraszamy serdecznie i czekamy na Was!

Ideą projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Bieg Tropem Wilczym na stałe wpisał się w harmonogram uroczystości upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych w całej Polsce. W najbliższą niedzielę 3.03.2024 roku odbędzie się po raz dwunasty. Bieg Tropem Wilczym jest największym biegiem pamięci w Polsce. Od 2013 roku organizuje go Fundacja Wolność i Demokracja.

W setkach miast Polski tego samego dnia odbywają się okolicznościowe biegi dla uczczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ideą Biegu jest propagowanie wiedzy z zakresu historii najnowszej w sposób atrakcyjny dla osób w każdym wieku oraz popularyzacja biegania, jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu.

W każdej edycji można pobiec trasą honorową, której dystans dla wszystkich miast wynosi 1963 metry. To rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś.

Powiązane wpisy