Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Michał Kielan odwołany z funkcji prezesa Zagłębia Lubin

LUBIN. Na piątkowym posiedzeniu rada nadzorcza Zagłębia Lubin podjęła decyzję o odwołaniu Michała Kielana z funkcji prezesa klubu. Kielan był prezesem Zagłębia od 1 października 2021 roku. Kilka dni temu ogłosił, że jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwość na urząd Prezydenta Lubina.

Nowy prezes ma zostać wyłoniony w drodze konkursu.

Michał Kielan odwołany z funkcji prezesa Zagłębia Lubin

Poniżej przedstawiamy oświadczenie odchodzącego dziś z naszego Klubu Prezesa Zarządu Michała Kielana.

Drodzy Kibice i Pracownicy Zagłębia!

Dziękuję! Praca w roli Prezesa Zarządu ukochanego Klubu była dla mnie największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze zawodowej, a jednocześnie spełnieniem dziecięcych marzeń. To był niezwykle intensywny czas - pełen trudnych decyzji, a jednocześnie fantastycznych momentów.

Chcę przede wszystkim podziękować: właścicielowi, sponsorom klubu, pracownikom, trenerom i piłkarzom KGHM Zagłębia Lubin. To dzięki Waszej codziennej pracy, wiedzy i umiejętnościom Zagłębie się rozwija.

Kilka osobnych słów kieruję do naszych Kibiców. Dziękuję Wam za ogromne zaangażowanie, nieustanny dialog, ale również za czasem trudne, choć zawsze konstruktywne rozmowy.

W trakcie mojej pracy dla Zagłębia przeprowadziliśmy przede wszystkim bardzo wiele zmian w kadrze pierwszego zespołu – ta rewolucja była potrzebna, choć wymagała i wymaga czasu oraz cierpliwości. Mam pełne przekonanie, że nasza drużyna jest silniejsza niż w dniu, gdy rozpoczynałem pracę w Klubie. Mamy dobrą, stabilną kadrę i doświadczonego trenera. Mamy niezwykle utalentowaną młodzież, wprowadzaną rozsądnie do zespołu i ogrywającą się w rezerwach na drugoligowym poziomie. Jestem pewien, że Zagłębie stać na regularną grę i wyniki takie jak w meczu z Pogonią w Szczecinie.

Jako społeczność Zagłębia dokonaliśmy wspólnie wielkiego osiągnięcia, jakim był pełny stadion na meczu z Lechem Poznań. Zapisaliśmy się w klubowej historii - widok pełnej KGHM Zagłębie Areny i możliwość przeżycia tego na własnej skórze było dla mnie niesamowitym wydarzeniem. Średnia frekwencja w porównaniu do poprzednich sezonów również znacząco urosła, co może stanowić powód do dumy zarówno dla pracowników, jak i dla kibiców Zagłębia.

Wielką radością były dla mnie również dwa złote medale mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów oraz awans naszych rezerw do II ligi. Zwyciężyliśmy także w klasyfikacji Pro Junior System zeszłego sezonu, a w obecnym zestawieniu liderujemy. To jasny sygnał, że DNA Zagłębia pozostaje niezmienne i przynosi także finansowe korzyści dla Klubu.

Inwestycje w infrastrukturę to kolejny ważny aspekt mojej pracy w Zagłębiu. Są już te skończone i widoczne - jak nowe krzesełka na stadionie czy elewacja. Rozpoczęliśmy również projekty wymagające więcej czasu, przede wszystkim budowę boiska i hali na Stadionie Górniczym. Jestem przekonany, że rozpoczęty przez nas proces zostanie dokończony i będziemy cieszyć się wspólnie kolejną inwestycją służącą młodym zawodnikom Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Bardzo istotnym elementem było dla mnie również zabezpieczenie Klubu pod kątem wpływów z umów sponsoringowych. Udało nam się tego dokonać m.in. poprzez sprzedanie prawa do nazwy naszego stadionu. Dzięki temu mogliśmy zwiększyć budżet pierwszego zespołu, a pozostałe środki przeznaczyć na rozbudowę infrastruktury i naszą akademię. Znaczące oszczędności w perspektywie kolejnych miesięcy i lat przyniesie nam zbudowany system fotowoltaiczny przy KGHM Zagłębie Arena.

Zdaję sobie doskonale sprawę, jak duże emocje i oczekiwania generuje Zagłębie. Moje ambicje dotyczące przede wszystkim wyników osiąganych przez pierwszą drużynę również były większe. Przeprowadzone przez nas głębokie zmiany, a następnie stabilizacja kadry w czasie ostatniej przerwy zimowej przyniosą efekty. Jestem o tym przekonany!

Swojemu następcy życzę sukcesów na wielu polach – każdy z nich będzie oznaczać sukces Zagłębia. Jestem zawsze do dyspozycji w sprawach dotyczących rozwoju naszego klubu.

Przed nami końcówka sezonu 2023/2024. Wierzę, że Zagłębie w ostatnich 9. kolejkach sprawi nam wszystkim wiele radości. Wspierajcie nasz zespół tak jak do tej pory! Do zobaczenia na KGHM Zagłębie Arena! Całe Zagłębie Zawsze Razem!

Powiązane wpisy