Zagłębie nie zatrzymało lidera ekstraklasy (FOTO)

LUBIN. Zagłębie Lubin mimo zdecydowanie lepszej postawie na murawie niż w ostatnich meczach nie zatrzymało lidera ekstraklasy przegrywając z Jagiellonią 1:2. "Jaga" na pięć kolejek przed ligowy finiszem ma 5 punktów przewagi nad wiceliderem. Z kolei Miedziowi niebezpiecznie zbliżyli się do strefy spadkowej. Przewaga 6 punktów nie daje podopiecznym Waldemara Fornalika poczucia spokoju i bezpieczeństwa....

- Po słabszym meczu w Gliwicach chcieliśmy się zrehabilitować. Postawa była o wiele lepsza, ale na pewno wynik nas rozczarowuje. Mieliśmy swoje okazje, ale trzeba strzelać bramki, aby było można myśleć o punktowaniu. Pracowaliśmy solidnie i ciężko, lecz punkty nie zostają w Lubinie. Wiemy co się dzieje w tabeli, ale ten mecz pokazał, że z taką determinacją następne spotkania będziemy kończyć ze zdobyczą punktową. O tym jestem przekonany - zapewniał trener Waldemar FORNALIK.

Miedziowi ponieśli 3 porażkę z rzędu, która jest 12-tą przegraną w sezonie. W tej niechlubnej klasyfikacji wiecej porażek w sezonie mają od Miedziowych jedynie ŁKS i Ruch Chorzów.

Jagiellonia od pierwszych minut dominowała na boisku, a swoją przewagę udokumentowała w 15 minucie golem Hansena, który strzałem z pola karnego zaskoczył Dioudisa. Po pół godzinie gry Zagłębie przejęło inicjatywę, a motorem napędowym akcji gospodarzy był Chodyna, który w końcówce I połowy trzykrotnie zagrywał piłkę przed bramkę rywali.

Po zmianie stron Miedziowi ruszyli do zdecydowanych ataków, ale w 51 minucie obrońcy zablokowali strzał Chodyny, a po chwili bramkarz gości obronił strzał Kurminowskiego. Później białostoczanie oddalili grę od własnej bramki i szukali okazji do podwyższenia i znów zablokowany został Kurminowski. Odpowiedź lidera była nokautująca. W roli głównej ponownie wystąpił Hansen, który w 74 minucie, po podaniu Pululu, strzałem z pola karnego umieścił piłkę w siatce Zagłębia. Gospodarze walczyli go końca i w 90 minucie Munoz strzelił głową kontaktowego gola, ale na odrobienie strat zabrakło im czasu.

KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kristoffer Hansen (15-głową), 0:2 Kristoffer Hansen (74), 1:2 Juan Munoz (90-głową).
Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Mateusz Grzybek.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 4 619.

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis – Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek – Kacper Chodyna (85. Damjan Bohar), Damian Dąbrowski, Marek Mróz (70. Juan Munoz), Tomasz Makowski, Tomasz Pieńko (61. Mateusz Wdowiak) - Dawid Kurminowski (85. Serhij Bułeca).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Jetmir Haliti, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (75. Jakub Lewicki), Nene, Taras Romanczuk, Kristoffer Hansen (90+3. Tomasz Kupisz) - Jesus Imaz (90+3. Kaan Caliskaner), Afimico Pululu (82. Jarosław Kubicki).