VII Bieg Łabędzia za nami (FOTO)

ŚCINAWA. Łukasz GARLIŃSKI z krokusa Kwiatkowice wygrał VII Bieg Łabędzi na dystansie 9,5 km w Ścinawie. Dla cenionego w Polsce biegacza był to już...6. start w ścinawskim biegu. Garliński pobił rekord trasy przybiegając do mety w czasie 29 minut 50 sekund. Na 2.miejscu finiszował także doskonale znany z tras biegowych Rafał BARDZIŃSKI z Legnicy, który do triumfatora stracił 17 sekund. A jeszcze na 5 km na ścinawskim Rynku była to różnica kilku sekund. Najniższej miejsce na podium wywalczył Jacek JABŁOŃSKI z Drużyny Dobrej Energii.

Na 4. miejscu finiszował Artur ...ŁABĘDŹ z Krakowa. Najszybszą kobieta okazała się Natalia KOSZALKO z Polkowic, która do mety przybiegła jako 15. biegacz w klasyfikacji OPEN z dobrym czasem  38,22 sek. Za jej plecami finiszował "Niedźwiadek" czyli Anna NIEDŻWIECKA z klubu biegacza "Na szagę".

Na starcie ścinawskiego biegu stanęło 100 biegaczek i biegaczy czyli spor mniej od rekordowego biegi sprzed 7 lat. 7. edycja Biegu Łabędzia wszedł mocno w kalendarz imprez biegowych. Medal i posiłek regeneracyjny to zbyt mało aby przyciągnąć więcej renomowanych biegaczy.  Organizatorzy musieliby tez pomyśleć o urozmaiceniu trasy.  Ważne jest to, że w bieg angażuje sie coraz więcej ścinawian kochających sport i rekreację. Na trasie biegu debiutował Zygmunt Kogut , rzecznik prasowy magistratu , mieszkający w gminie Ścinawa.

Warte podkreślenia jest profesjonalne zabezpieczenie imprezy przez służby mundurowe.