Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Będzie mistrzowska feta terminatorek Bożeny Karkut

LUBIN. W środę 22 maja piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin rozegrają ostatni mecz sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi Kobiet. Po hitowym spotkaniu z MKS FunFloor Lublin odbędzie się koronacja Mistrzyń Polski.

Będzie mistrzowska feta terminatorek Bożeny Karkut

KGHM MKS Zagłębie Lubin po mistrzowski tytuł sięgnęło po raz czwarty z rzędu, a piąty w historii. Złote medale lubinianki zapewniły sobie na pięć serii przed końcem rozgrywek, wygrywając w… Lublinie. Miedziowe wypracowały sobie olbrzymią przewagę nad resztą stawki – 15 punktów nad zespołem z Lublina i 17 nad drużyną z Kobierzyc.

Do mistrzostwa Polski KGHM MKS Zagłębie dołożyło Puchar Polski, co oznacza, że drugi rok z rzędu Miedziowe zdobyły podwójną koronę, a przed nimi jeszcze mecz o trzecie trofeum, czyli Superpuchar Polski.

Zanim do tego dojdzie lubinianki rozegrają ostatni mecz o ligowe punkty, mecz z odwiecznym rywalem. Spotkania na linii Lubin – Lublin od zawsze elektryzują kibiców, nie tylko w zainteresowanych miastach, ale i całej Polsce. Miedzowe już wcześniej zapewniły sobie mistrzostwo, rywalki do końca walczyć będą o srebrne medale. Jeśli dziś wygrają z Kobierzycami zapewnią sobie wicemistrzostwo, jeśli nie będą musiały punktować w ostatniej serii.

Po środowym spotkaniu w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się koronacja mistrzyń Polski oraz wręczenie złotych medali. Najlepsze zawodniczki sezonu otrzymają również nagrody indywidualne, Gladiatory.

Początek wielkich emocji w środę 22 maja o godzinie 20:00. Wstęp wolny.

Powiązane wpisy