Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Siatkarska fuzja stała się faktem. Cuprum przenosi się do Gorzowa

LUBIN. Po spotkaniu w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki władz klubów z Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego z szefami zawodowej ligi przedstawiono szczegółowy plan połączenia tych zespołów. Postanowiono, że w sezonie 2024/2025 drużyna ta będzie nazywała się Cuprum Stilon Gorzów SA. Mecze domowe nowy zespół będzie rozgrywać w Gorzowie Wielkopolskim.

Siatkarska fuzja stała się faktem. Cuprum przenosi się do Gorzowa

Oto oficjalny komunikat zarządu Cuprum Lubin:

"W tym roku mija 10 lat obecności Cuprum Lubin w rozgrywkach Profesjonalnej Ligi Siatkówki. W 2014 roku o awansie Cuprum Lubin do siatkarskiej ekstraklasy poza aspektem sportowym zadecydowało spełnienie dwóch kluczowych warunków. Pierwszym z nich był dostęp do nowo wybudowanej w Lubinie hali sportowej, spełniającej kryteria PlusLigi. Drugą istotną kwestią było zapewnienie finansowania, które zagwarantowałoby odpowiedni poziom sportowy zespołu. W tym celu klub uzyskał deklaracje wsparcia na równym poziomie od dwóch strategicznych partnerów klubu: KGHM Polska Miedź SA oraz Miasta Lubin.

Po 10 latach współpracy formuła, na której opierała się działalność klubu Cuprum Lubin uległa wyczerpaniu z powodu braku wsparcia finansowego ze strony miasta. Klub nie będąc w stanie zastąpić tak dużego partnera biznesowego zmuszony został do poszukiwania alternatywnego rozwiązania.

Szansą na kontynuację walki na poziomie ekstraklasy okazała się fuzja kapitałowa klubów Cuprum Lubin S.A. i Siatkarski Gorzów Sp. z o.o. Dzięki połączeniu potencjałów, tradycji i doświadczenia dwóch środowisk siatkarskich oraz dzięki przychylności sponsorów, w tym przede wszystkim samorządu miasta Gorzowa Wielkopolskiego będziemy w stanie nadal rywalizować sportowo na parkietach PlusLigi.

Formalności dotyczące połączenia obu podmiotów zostały dopełnione w dniu 15.05.2024 r. W nadchodzącym sezonie 2024/2025 będziemy występować w PlusLidze jako klub Cuprum Stilon Gorzów S.A. Klub będzie miał siedzibę w Gorzowie Wlkp, a mecze domowe rozgrywane będą w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena Gorzów. Od sezonu 2024/2025 będziemy dysponować pierwszym zespołem grającym w najwyższej klasie rozgrywek, drugim zespołem będącym zapleczem i rozgrywającym mecze na poziomie II Ligii oraz Akademią Siatkówki skupiającą najmłodszych adeptów tej dyscypliny.

Dziękujemy włodarzom Miasta Lubina za 10-letnie wsparcie organizacyjne i finansowe siatkarskiego Cuprum. Rozumiemy, że finansowanie sportu zawodowego nie jest priorytetem w obliczu realizowania innych, obowiązkowych zadań gminy miejskiej. Każdy sponsor ma prawo do decydowania o kierunkach swojego inwestowania.

Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich kibiców i sympatyków Cuprum Lubin. Jesteśmy wdzięczni za to, że byliście z nami przez wszystkie lata i wspieraliście drużynę bez względu na okoliczności. Dziękujemy za liczne dowody wsparcia i zrozumienia także dla obecnej sytuacji. Wierzymy, że czerpiąc z tradycji siatkarskich obu klubów, stworzymy wspólnie nie tylko dobrą jakość sportową, lecz przede wszystkim nową siatkarską społeczność, zaangażowaną w walkę o najwyższe cele".

Tyle oficjalny komunikat na pożegnanie PlusLigowej siatkówki w Lubinie. Nie tylko naszym zdaniem wizerunkowy blamaż zarówno władz Lubina jak i KGHM Polska Miedź...

Powiązane wpisy