Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Goundouba Guirassy dołącza do Mistrzyń Polski!

LUBIN. Goundouba Guirassy to kolejna zawodniczka, która przed nowym sezonem dołączy do zespołu aktualnych Mistrzyń Polski. 24-letnia obrotowa podpisała kontrakt z KGHM MKS Zagłębie Lubin na rok z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Goundouba Guirassy dołącza do Mistrzyń Polski!

Do KGHM MKS Zagłębia obrotowa przychodzi z ligi francuskiej, w której reprezentowała barwy Strasbourg Achenheim Truchtersheim Handball. Mierząca 175 centymetrów zawodniczka w obecnym sezonie ma skuteczność rzutową na poziomie blisko 70%, w trzynastu meczach zdobyła 29 bramek, a jej obecna drużyna plasuje się na 11. miejscu w tabeli francuskiej ekstraklasy. Sezon wcześniej dla swojej drużyny zdobyła 48 bramek.

Przed przejściem do ATH Guirassy wstępowała w HandBall Club Celles Sur Belle. Nowa zawodniczka lubińskiego klubu ma podwójne obywatelstwo, legitymuje się paszportem gwinejskim i francuskim.

- Bardzo się cieszę, że podpisałam kontrakt z tak utytułowanym klubem jak KGHM MKS Zagłębie Lubin i będę częścią tego projektu. Nie mogę się już doczekać spotkania z koleżankami z drużyny, a także wszystkimi, którzy tworzą klub – mówi Guirassy.

Tym samym w nowym sezonie w składzie aktualnych Mistrzyń Polski zobaczymy pięć nowych zawodniczek. Oprócz Guirassy będą to: Mariane Oliveira Fernandes, Malena Cavo, Weronika Weber i Natalia Janas.

Powiązane wpisy