Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Akademia Klasy Ekstra na KGHM Zagłębie (FOTO)

LUBIN. Na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin  odbyła się kolejna edycja Akademii Klasy Ekstra. Rywalizowały zespoły:  Zagłębie Lubin, Amico Lubin, FA Głogów, Chrobry Głogów, Szkółka Piłkarska Champion Chocianów, Jaworzanka Jawor, Orły Nowa Sól, Kolonia Bolesławiec, FemGol Prochowice. Dzieciaki na boiskach chciały pokazać się z jak najlepszej strony, ale najważniejsza była zabawa. Wyniki meczów w rozgrywkach Akademii Klasy Ekstra mają drugorzędne znaczenie, gdyż na koniec nikt nie liczy zdobytych punktów, a zawodnicy otrzymują takie same nagrody...Takie podejście do zawodów z udziałem dzieci ze strony PZPN i Ekstraklasa S.A. sprzyja rozwojowi piłkarskich talentów... - Tu nie chodzi o to, żeby ktoś wygrał turniej chodzi o to, żeby wszyscy się dobrze bawili - powiedział nam Tomasz Zabielski, koordynator programu Akademie Klasy Ekstra. - Bo pozytywna energia daje motywację do tego, żeby budować postawę i wszyscy ci zawodnicy, którzy od samego początku widzą radość w piłce, dają szansę na to, żeby w przyszłości osiągnąć sukcesy.

Akademia Klasy Ekstra na KGHM Zagłębie (FOTO)

Akademie Klasy Ekstra to projekt, którego jednym z zadań jest zagwarantowanie dobrej zabawy dzieciakom w wieku dziewięciu i jedenastu lat poprzez organizację piłkarskich rozgrywek na wysokim poziomie. Przy realizacji pomagają kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy, bo to na ich obiektach w piłkę może zagrać młodzież z nawet najmniejszych akademii. 6 maja tego roku rozpoczęła się już dziewiąta edycja Akademii Klasy Ekstra, a dzisiaj rywalizowano na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie w Lubinie. 

Uroczyste otwarcie turnieju w Lubinie odbyło się z udziałem prezesa KGHM Zagłębie- Pawła JEŻA

Dziewczynki i chłopcy biorący udział w Akademiach Klasy Ekstra to przyszłość polskich klubów. W 2023 roku udział w projekcie wzięło ponad 20 tysięcy uczestników, ale z roku na rok ta liczba może rosnąć. Działy marketingowe klubów PKO BP Ekstraklasy wykazują coraz większe zaangażowanie w promocję wydarzeń organizowanych przez Fundację Ekstraklasy. To szansa, aby polska piłka w przyszłości stała na jeszcze wyższym poziomie.

Fot. Ewa Jakubowska

Powiązane wpisy