Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Komu berło Rycerzy Wiosny okręgówki? Odra kontra Iskra!

ŚCINAWA. Przez 10 kolejek rundy wiosennej tytuł Rycerzy Wiosny należał do piłkarzy Błękitnych Koskowice. Jednak podopiecznych Jacka TERPIŁOWSKIEGO złapała na finiszu rozgrywek zadyszka i w czterech ostatnich meczach koskowiczanie zdobyli zaledwie 4 punkty. Kto wykorzystał wiosenne przesilenie Błękitnych? Iskra Kochlice, Konfeks, Odra Ścinawa, Kościelec? Czy może Sokół Jerzmanowa?

Komu berło Rycerzy Wiosny okręgówki? Odra kontra Iskra!

Ciekawostką jest, że wiosna z pewnością nie należy do Sparty Grębocice, która awansowała już do 4 ligi głównie dzięki dorobkowi z rundy jesiennej czy walcząca o baraże Chojnowianka, która ma bardzo przeciętną wiosnę...

O tytuł Rycerzy Wiosny walczą jedenastki Odry Ścinawa i Iskry Kochlice. Oba zespoły przed ostatnią kolejką sezonu zgromadziły w wiosennym graniu po 32 punkty. Wiosenny bilans bramkowy Odry to 45-20. Z kolei bilans wiosenny bramkowy jedenastki z Kochlic to 43-14. I zapewne ostatnia kolejka klasy okręgowej zadecyduje komu przypadnie laur Rycerzy Wiosny? Odra zagra bez jakichkolwiek obciążeń na swoim stadionie w meczu przyjaźni ze Stalą Chocianów. Z kolei Iskra walcząca o baraże na swoim boisku zmierzy się z Pogonią Góra.

Jedno jest pewne wiosenne występy Odry Ścinawa trenera Tomasza GRZEGORZEWSKIEGO i Iskry Kochlice trenera Przemysława ZATWARNICKIEGO dodały kolorytu i jakości legnickiej okręgówce.

Słabsza końcówka Kosowic sprawiła, że drużyna spadła poza podium rundy wiosennej (29 punktów). Na trzecim miejscu "łeb w łeb" idą jedenastki Konfeksu i LegSadu, które po 14 odsłonach wiosny mają w dorobku po 30 punktów.

Powiązane wpisy