Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

K. Chodyna zawodnikiem Legii Warszawa

LUBIN. Kacper Chodyna został nowym zawodnikiem Legii Warszawa, z którą podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2027/28.  – Przejście do Legii to spełnienie marzeń. Chciałem znaleźć drużynę, w której będę miał szansę zagrać w pucharach. Klub oferuje mi wiele, żeby się rozwijać. Na pewno jestem zawodnikiem, który odpłaci się grą. Będę walczył, żeby mistrzostwo wróciło do Warszawy, bo wiem, że taki klub zasługuje na to. Chciałbym jak najszybciej się zgrać z zespołem, nauczyć się innych zawodników i żeby oni nauczyli się mnie. Cieszę się, że trafiłem do Legii – mówił Kacper Chodyna.

K. Chodyna zawodnikiem Legii Warszawa

25-letni pomocnik w ubiegłym sezonie rozegrał 33 spotkania i strzelił siedem bramek w PKO Ekstraklasie w Zagłębiu Lubin.

Wobec formy jaką prezentował Chodyna i kontraktu kończącego się w czerwcu 2025 roku praktycznie pewnym stało się jego odejście z Zagłębia Lubin. Zainteresowanie skrzydłowym pochodziło z zagranicy( Turcja, Grecja), ale również z polskiego podwórka, m.in. z częstochowskiego Rakowa, do którego wrócił Marek Papszun i bardzo chciał sprowadzić tego zawodnika. Najkonkretniejsza okazała się jednak Legia i to ona wygrała batalię o prawego skrzydłowego, który może występować również na swojej stronie na pozycji wahadłowego.

Kacper CHODYNA miał w  kontrakcie z Miedziowymi wpisana kwotę transferową i za 700 tysięcy euro przeszedł do Legii. W stołecznym klubie o miejsce na boisku rywalizował będzie z Pawłem Wszołkiem.

Kacper Chodyna urodził się 24 maja 1999 roku w Drawsku Pomorskim. Pierwsze kroki z piłką stawiał w Inie Ińsko i Światowidzie Łobez, a w wieku 13 lat przeniósł się do akademii Lecha Poznań. W stolicy Wielkopolski nie poznano się na talencie pomocnika, który po pięciu sezonach odszedł do Zagłębia Lubin. Po dwóch latach w klubowych rezerwach, trafił na wypożyczenie do I-ligowej Bytovii Bytów. W 2019 roku wrócił do "Miedziowych", w barwach których tym razem od razu znalazł miejsce w pierwszym zespole.

Powiązane wpisy