Iskra Księginice obroniła 4 ligę (FOTO)

GMINA LUBIN. Nadkomplet (ponad 500) widzów oglądał na stadionie w Księginicach mecz barażowy, którego stawką było grane iw w nowym sezonie w 4 lidze. W obecności wójta gminy Lubin Tadeusza KIELANA, Iskra obroniła 4 ligę pokonując wicemistrza wrocławskiej klasy okręgowej MKP Wołów 3:0. I jak się wydaje by l to najniższy wymiar kary dla gości. Podopieczni Krystiana JANUSZEWSKIEGO w pierwszej połowie jeszcze starali się walczyć z Iskrą ale w 2 połowie opuściły ich siły do tego stopnia, że nawet doping fanów z Wołowa nie był w stanie zmobilizować ich do walki. Najlepszym zawodnikiem gości był naszym zdaniem  Oskar BEDNARZ bramkarz zespołu i to jest najdobitniejszą oceną gry Wołowa.

Po wyrównanym i nerwowym początku inicjatywę przejęli gospodarze, który coraz częściej zagrażali bramce wołowian. W końcu, w 26. min., do siatki trafił Tomisław Żmuda. Goście próbowali się odgryzać głównie za sprawą Kacpra Głowieńkowskiego, ale mimo kilku okazji, piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki księginiczan.
Po przerwie wydawało się , że może  będą emocje do końcowego gwizdka arbitra.. . Ale Maciej Srebniak, który w 55. min. i 59. min. dwa razy trafił do siatki i… rozstrzygnął losy barażu. Przy wyniku 3:0 z wołowian zeszło powietrze...

Iskra Księginice - MKP Wołów 3:0(1:0)

1-  0 Tomisław Żmuda 26 ( as. Marcel Światek)

2 - 0 Maciej Srebniak 55 ( as. Odysusz Sygieniewicz)

3 - 0  Maciej Srebniak 59 min( as Jakub Zdulski)