Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Całe Zagłębie gra dla Kuby Gracza!

LUBIN. W najbliższą sobotę, 13 lipca, zapraszamy na boiska Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, na których odbędzie się wielki turniej charytatywny dla Kuby Gracza. Nastolatek jest zawodnikiem Zagłębia Lubin Future zmagającym się ze złośliwym nowotworem. Potrzebna jest wasza pomoc. Musicie tam być!

Kuba Gracz to wspaniały i wysportowany 15-latek, który zamiast biegać po boisku piłkarskim, leży w szpitalnej sali i walczy ze złośliwym nowotworem.

Całe Zagłębie gra dla Kuby Gracza!

-Cześć! Mam na imię Kuba. Od zawsze moją pasją była piłka nożna i sporty drużynowe. Rozegrałem wiele meczów, ale ten z najtrudniejszym przeciwnikiem – chłoniakiem anaplastycznym, jest jeszcze przede mną. Moje codzienne, aktywne życie zamieniłem na małą salę w „Przylądku Nadziei” we Wrocławiu. W piłkę nożną mogę pograć jedynie na konsoli. Bardzo chciałbym jak najszybciej wrócić do normalnego życia, przyjaciół, szkoły i drużyny. Trzymajcie kciuki – mówi Kuba Gracz.

Podczas sobotniego eventu odbędzie się charytatywny turniej piłkarski, w którym swój udział potwierdziło już dziewięć ekip: Oldboye Zagłębia Lubin, trenerzy Akademii, pracownicy Zagłębia Lubin, dwie drużyny kibiców Zagłębia, wolontariusze KGHM, sędziowie z Kolegium Sędziów w Legnicy, partnerzy i sponsorzy klubu, reprezentacja dziennikarzy.

Piłkarskie zmagania to jednak tylko jedna z wielu atrakcji, które odbędą się w sobotę na terenach Akademii. Na kibiców czekają także: animacje, I zlot kolekcjonerów pamiątek Zagłębia Lubin, wystawa Stowarzyszenia Muzeum Zagłębia Lubin i Rodzinna Grupa Rekonstrukcyjna, retrofutboliści Zagłębia Lubin i Lubiński Klub Kibica Niepełnosprawnego.

-Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Zagłębia Lubin do udziału w sobotniej imprezie. Nierzadko udowadnialiśmy, że nasze hasło to nie tylko puste słowa. Całe Zagłębie Zawsze Razem, a w sobotę Całe Zagłębie Dla Kuby Gracza – zachęcają pracownicy klubu

Początek sobotniej imprezy o godz. 15.

Powiązane wpisy