Zwycięstwo Zagłębia w elektryzujących derbach (FOTO)

LUBIN. W niezwykle emocjonującym spotkaniu 3. serii ORLEN Superligi Kobiet, KGHM MKS Zagłębie Lubin pokonało KPR Gminy Kobierzyce 25:21 (10:11). Derby Dolnego Śląska dostarczyły kibicom niesamowitych wrażeń, a oba zespoły zaprezentowały wysoki poziom, walcząc o każdy punkt do ostatnich sekund meczu.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, gdy już w pierwszej minucie Adrianna Górna skutecznie wykonała rzut karny, otwierając wynik meczu. Jednak odpowiedź KPR Gminy Kobierzyce była natychmiastowa – trzy kolejne bramki przyjezdnych wyprowadziły je na prowadzenie 3:1. Trenerka Miedziowych, Bożena Karkut, szybko zareagowała, biorąc czas już w piątej minucie, co okazało się kluczowe dla dalszego przebiegu gry.

Po przerwie taktycznej Zagłębie wróciło na parkiet z nową energią. Seria czterech bramek, w tym trafienia Patricii Matieli i Adrianny Górnej, pozwoliła gospodyniom odrobić straty i wyjść na prowadzenie 5:4. Gra nabrała tempa, a obie drużyny prezentowały znakomitą obronę, co sprawiło, że każda bramka była na wagę złota.

Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem KPR Kobierzyce 11:10, po serii skutecznych akcji Magdaleny Drażyk i Moniki Buklarewicz. Atmosfera na trybunach była napięta, a kibice z niecierpliwością oczekiwali na drugą część spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Miedziowych. Trzy szybkie bramki Zagłębia sprawiły, że gospodynie objęły prowadzenie 13:11. W bramce znakomicie spisywała się Barbara Zima, która z interwencjami na poziomie blisko 46% skuteczności była prawdziwą podporą zespołu. Jej parada przy rzucie karnym Moniki Buklarewicz w 58. minucie była jednym z kluczowych momentów meczu.

KPR Kobierzyce nie poddawał się, starając się odrabiać straty. Skuteczne akcje Magdaleny Drażyk, która zakończyła mecz z ośmioma bramkami, utrzymywały przyjezdne w grze. Jednak Miedziowe zachowały zimną krew w decydujących momentach. W 57. minucie Patricia Matieli zdobyła ważną bramkę na 24:19, praktycznie przesądzając o wyniku spotkania.

Końcowe minuty to już kontrola gry przez Zagłębie Lubin. Ostatnie trafienie Kingi Grzyb ustaliło wynik meczu na 25:21. Po końcowej syrenie radość gospodyń była ogromna – zwycięstwo w derbach zawsze smakuje wyjątkowo.

KGHM Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 25:21 (10:11)