Remisowe derby (FOTO)

LUBIN. Remisem 2:2 (1:1) zakończyło derbowe spotkanie Zagłębia Lubin z Miedzią Legnica w Centralnej Lidze Juniorów. Po czterech kolejkach juniorzy z Akademii Piłkarskiej Zagłębia są póki co wielkim rozczarowaniem CLJ. Punkt z Miedzią był zaledwie drugim punktem zdobytym w czterech meczach. A przedostatnie miejsce  w ligowej tabeli z pewnością sławy Akademii Zagłębia nie przynosi... Jednak niedzielny remis jest godny odnotowania bo Miedziowi przez 70 minut grali w osłabieniu.

Bez względu czy to mecz pierwszych zespołów, rezerw czy juniorów derby to derby. Te miały dodatkowy "smaczek". Szkoleniowiec Miedzi i zarazem dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Marek ŚLEDŹ przed rokiem stanął w konkursie na dyrektora... Akademii Piłkarskiej Zagłębia. Jednak decydenci miedziowego klubu uznali, że wolą na fotelu dyrektora AP Krzysztofa Paluszka.

Zagłębie straciło gola w 18 minucie a trzy minuty później boisko musiał opuścić Piotrowski, który ujrzał czerwona kartkę. Grając w osłabieniu lubinianie jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania po skutecznie wykonanym rzucie karnym w 37 minucie.

Po przerwie mecz zrobił się, że aż palce lizać. Miedziowi wyszli na prowadzenie w 50 minucie i grali naprawdę widowiskowo. Ale w 60 minucie Miedź wyrównała i mimo wysiłków piłkarz obu drużyn do końca meczu wynik nie uległ zmianie.