Szlagier nie dla Metraco

W meczu siódmej kolejki PGNiG Superligi Kobiet uważany za szlagierowe spotkanie, piłkarki ręczne Metraco Zagłębie Lubin musiał uznać wyższość gospodyń z Lublina 28:22.

Mecz otworzyły lublinianki rzutem karnym w wykonaniu Marty Gęga, ale po chwili odpowiedziały „miedziowe”. Dzięki skutecznemu atakowi oraz znakomitej obronie podopieczne Bożeny Karkut w dziesiątej minucie spotkania prowadziły trzema „oczkami” (5:2). W dalszym minutach gry parkiet nadal należał do przyjezdnych, kiedy lubinianki mały na swoim koncie siedem bramek gospodynie zdobyły tylko trzy.

Do 25 minuty „miedziowe” prowadziły sobotni mecz, ale tuż przed przerwą na prowadzenie wyskoczyły szczypiornistki z Selgros-u kończąc pierwszą połowę wynikiem 14:11.

Na drugą połowę lubinianki wyszły z brakiem nadziei na dobrze zakończone sobotnie spotkanie. Choć „miedziowe” jeszcze próbowały walczyć do końca to zawodniczki MKS-u złapały wiatr w żagle i nie pozwoliły rywalkom z Dolnego Ślaska na objecie wywalczonego prowadzenia. Gospodynie utrzymywały przewagę w okolicach 3-4 bramek. Ostatecznie lublinianki wygrały całe spotkanie 28:22.

MKS Selgros Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 28:22 (14:11)

MKS Selgros Lublin: Januchta, Gawlik – Uzar, Januchta, Rola, Kowalska, Gęga, Matuszczyk, Repelewska, Kozimur, Drabik, Michdaliova, Nocuń, Skrzyniarz, Charzyńska, Rosiak, Uzar

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna 4, Grzyb 3, Mączka, Semeniuk 2, Trawczyńska, Buklarewicz, Premovic 1, Wiertelak, Ważna, Walczak, Maric 6, Jochymek 2, Malta, Milojevic 4, Maliczkiewicz