Łatwo, przyjemnie i 3:0 (FOTO)

LUBIN. W ramach 6. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin podejmowało na własnym terenie beniaminka PlusLigi - Espadon Szczecin. Podopieczni Gheorhge Cretu w trzech setach dali niezłą lekcję mocnej siatkówki przyjezdnym. Najlepszym zawodnikiem sobotniego starcia został Piotr Hain Cuprum Lubin.

Faworytem spotkania zdecydowanie byli gospodarze i jak przystało na drużynę z piątego miejsca w tabeli to oni właśnie otworzyli mecz. „Miedziowym” wystarczyło kilka minut aby prowadzić pięcioma „oczkami” (7:2). Zachodniopomorscy starali się walczyć, ale nie byli w stanie sprostać narzuconego przez gospodarzy tonu gry. Przy stanie 12:5 dla Cuprum o czas poprosił trener Milan Simojlović. Po przerwie obraz gry nie wiele się zmienił „pomarańczowi” dysponowali przewaga w granicach 9-10 punktów. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:14 dla gospodarzy.

Dużo lepiej przyjezdni rozpoczęli drugiego seta. Wyrównana walka „punkt za punkt” trwała do momentu kiedy szczecinianie wyszli na pierwsze prowadzenie 8:5. W dalszej części seta nadal trwała wyrównana walka, ale to gospodarze musieli gonić wynik (9:11, 10:12). Kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 16:14 dla Espadonu o czas poprosił szkoleniowiec „miedziowych”. Rozmowa z drużyną przyniosła zamierzony skutek, bo po chwili gospodarze doprowadzili do remisu po 16. Przyjezdni nie dawali za wygraną i ponownie wyskoczyli na dwupunktowe prowadzenie. W końcówce siatkarze z Lubina nabrali rozpędu i po dwóch akcjach z rządu podwyższyli prowadzenie o kolejne dwa „oczka” i zakończyli seta wynikiem 25:23.

Trzecia odsłona spotkania podobnie jak pierwsza rozpoczęła się pod dyktando „miedziowych”, którzy stopniowo budowali przewagę (3:1, 7:3, 12:6). Przy tak dużej przewadze team Gheorghe Cretu spokojnie przeprowadzał kolejne akcje. Goście próbowali jeszcze podjąć walkę, ale nie znaleźli lekarstwa na rozpędzonych „pomarańczowych”. Dwie udane akcje w wykonaniu Roberta Tahta zakończyły mecz wynikiem 25:13.

Cuprum Lubin - Espadon Szczecin 3:0 (25:14, 25:23, 25:13)

Cuprum Lubin : Kaczmarek, Pupart, Boehme, Taht, Hain, Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski, Michalski.

Espadon Sczecin : Gałązka, Kluth, Borovnjak, Zajder, Sladecek, Wika, Mihułka (libero) oraz Cedzyński, Zajder, Milushev, Ruciak.

MVP: Piotr Hain (Cuprum Lubin)

{gallery}galeria/sport/29-10-16-Cuprum-Lubin-Espadon-Szczecin-fot-ewa-jakubowska{/gallery}