Inżynierowie postraszyli Cuprum

LUBIN. W ramach 9 kolejki PlusLigi Cuprum Lubin zmierzyło się na własnym parkiecie z Onico AZS Politechniką Warszawską. Gospodarze wygrali spotkanie 3:1. MVP sobotniego starcia został Łukasz Kaczmarek z Cuprum Lubin.

Inżynierowie dobrze rozpoczęli spotkaniem od szybkiego 3:0. Kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 6:2 dla gości o czas poprosił szkoleniowiec Gheorghe Cretu. Rozmowa z zespołem przyniosła zamierzony skutek, miedziowi odrobili straty do dwóch „oczek” 5:7. Przyjezdni poczuli zbliżający się oddech pomarańczowych i ponownie odskoczyli na cztery punkty. Team Cretu złapał wiatr w żagle i wyrównali spotkanie do 15. Kiedy przyjezdni ponownie uzyskali prowadzenie ekipie z Dolnego Śląska już do końca seta nie udało się podreperować wyniku.

Drugiego seta również otworzyli przyjezdni 2:0. Siatkarze Cuprum Lubin byli bezradni na ataki ze strony rywali i już po chwili przegrywali pięcioma „oczkami”. Szkoleniowiec pomarańczowych poprosił o czas, który najwyraźniej był potrzebny gospodarzom. Obudzeni miedziowi wrócili na dobry tor i z każdą minutą przybliżali się do wygranego seta. W pozostałych dwóch setach ku uciesze kibiców na lubińskim parkiecie rządzili gospodarze odwracając losy źle rozpoczętego spotkania.

Cuprum Lubin - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:15)

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Boehme, Taht, Hain, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Gunia.

ONICO AZS Politechnika Warszawa: Smoliński, Zagumny, Halaba, Wrona, Samica, Filip, Gruszczyński (libero) oraz Łapszyński, Świrydowiccz, Firlej, Kwolek.