Zagłębie rozkręciło Meble

LUBIN. W niedzielę piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przełamali serię porażek pokonując przed własną publicznością rywali z Elbląga 29:19.

Mecz rozpoczęli goście dzięki bramce w wykonaniu Mikołaja Kupca. Na odpowiedź ze strony Zagłębia nie trzeba było długo czekać, bo z drugiej linii punkt dla drużyny zdobył Nikola Dżono. W siódmej minucie podopieczni Pawła Nocha wyszli na pierwsze prowadzenie. Dwie minuty później gospodarze prowadzili już czterema „oczkami” (5:1). W późniejszych fragmentach gry lepiej spisywali się przyjezdni, którzy zniwelowali straty do dwóch bramek 6:4. W kolejnych minutach ponownie do głosu powrócili „miedziowi”, którzy sześć minut przed gwizdkiem sędziego prowadzili 11:6, a na przerwę schodzili z dorobkiem 16:9.

Po zmianie stron podbudowani gospodarze wciąż dyktowali warunki na parkiecie. Na uwagę w niedzielnym meczu zasługiwali skrzydłowi teamu z Lubina Łukasz Kużdeba, Jan Czuwara czy Arkadiusz Moryto, których rzuty celnie dziurawiły bramkę Meblarzy. Kiedy gospodarze odskoczyli na dziewięć bramek goście poderwali się do odrabiania strat zdobywając pięć bramek z rzędu 20:16. Ostatnie dziesięć minut niedzielnego meczu to koncertowa gra pomarańczowych, którzy w pięknym stylu wygrali całe spotkanie tym samym przełamując serie ośmiu porażek.

MVP meczu: Patryk Małecki (Zagłębie Lubin)

MKS Zagłębie Lubin – Meble Wójcik Elbląg 29:19 (16:9)

Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Przysiek , Kużdeba 4, Szymyślik 5, Mrozowicz 1, Czuwara 5, Wolski, Gudz , Bartczak 1, Dżono 4, Moryto 6.

Meble Wójcik Elbląg : Dudek, Ram, Fiodor – Malczewski, Dorsz 1, Janiszewski 5, Szopa, Nowakowski 1, Olszewski 1, Piotr Adamczak 2, Kupiec 2, Żółtak 1, Moryń 5, Tórz 1.

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski, Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski