Miedziowe kaleczenie piłki...

LUBIN. Piłkarze Zagłębia rundę jesienną zakończyli bolesną porażką  ze Śląskiem Wrocław i niestety równie "efektownie" rozpoczęli piłkarską wiosnę.Podopieczni Piotra Stokowca po bezbarwnej grze ulegli Koronie Kielce 1:2 a jedynego gola dla Miedziowych zdobył Łukasz Piątek. Dwa tygodnie przerwy na reprezentację w przypadku Zagłębia zostało  kompletnie zmarnowane. Wygląda na to, że w klubie nadchodzi czas poważnych zmian chociaż - jak przekonują decydenci z KGHM - niekoniecznie na pierwszy ogień pójdzie Piotr Stokowiec...

Bohaterem spotkania był Miguel Palanca, który zdobył dwie przepiękne bramki.

Gdyby szukać plusa w przegranym meczu to tym plusem jest golkiper Konrad Forenc. Wprawdzie wpuścił dwa gole, ale zapobiegł utracie co najmniej 4-5 kolejnych bramek. I widać, że Forenc nie spał między słupkami i nie spał w polu bramkowych  i karnym. Reagował na boiskowe wydarzenia - już w 19 minucie wybronił sam na sam z Przybyła. I to po jego szybkim wznowieniu Miedziowi w 56 minucie zdobyli gola. Piłka odbiła się od Możdżenia spadła pod nogi Łukasza Piątka i ten precyzyjnym strzałem dał pół godziny nadziei na chociażby remis.

W 25. minucie doskonałą indywidualną akcją popisał się Miguel Palanca, który z wielką łatwością wdarł się w pole karne i pewnym, mierzonym strzałem na długi słupek pokonał Forenca. Ale to nie koniec! Kwadrans później Hiszpan zadał drugi cios, kiedy wykorzystał katastrofalne zachowanie obrońców Zagłębia. Miedziowi tak naprawdę raz na serio pojawili się pod bramka gospodarzy a okazją był niezłej klasy strzał z wolnego Nespora przy której świetną interwencją popisał się Małkowski.

Zdegustowany grą zawodników Piotr Stokowiec dwie zmiany dokonał w przerwie, ale  szczerze mówiąc pojawienie  czy to Buksy czy Papadopulosa nie wpłynęło  na jakość gry  gości. Miedziowi dość chaotycznie atakowali wykorzystując "zadyszkę" ekipy nowego trenera Macieja Bartoszka. Był gol Piątka, ale potem znów błyszczał Forenc broniąc  sam na sam z Palanca. Bliski zdobycia gola był także dla Korony Nabil Aankour.

Porażka zepchnęła lubinian na 7 miejsce w tabeli. tabeli bardzo, ale to bardzo spłaszczonej. każde kolejne niepowodzenie może zepchną Miedziowych do grupy "9-16". Piątkowy mecz z rozpędzonym Lechem Poznań powinien dać odpowiedź na kilka zasadniczych pytań dotyczących przyszłości Zagłębia....

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 2 :1 ( 2:0)

Bramki:  Miguel Palanca 25, 40 - Łukasz Piątek 56

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 28. Vladislavs Gabovs, 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 27. Rafał Grzelak - 77. Michał Przybyła (84, 7. Marcin Cebula), 8. Mateusz Możdżeń, 6. Vanja Marković, 10. Nabil Aankour, 17. Miguel Palanca - 15. Jacek Kiełb (68, 9. Dani Abalo).

Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 24. Jakub Tosik, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 23. Daniel Dziwniel - 7. Krzysztof Janus (46, 27. Michal Papadopulos), 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 9. Arkadiusz Woźniak, 14. Łukasz Janoszka (46, 21. Adam Buksa) - 13. Martin Nešpor (70, 3. Đorđe Čotra).

żółte kartki: Rymaniak, Dejmek - Nešpor, Jach, Papadopulos, Čotra.