Bilardzista z Lubina wicemistrzem świata

LUBIN. Daniel Macioł ( ERG Bieruń Folie - DSB Lubin) został wicemistrzem Świata w 9 bil podczas zawodów rozgrywanych w Chinach. Daniel reprezentując lubiński klub w kategorii -19 spisywał się w Szanghaju wyśmienicie pokonując do finału bardzo utytułowanych zawodników: L. MI ( Chiy ) 9-5, H.LO (Tajwan) 9-8, N. DIEDERICH (USA) 9-5, ponownie H.LO ( Tajwan ) 11-8, M. DUDANETS (Rosja) 11-10, ulegając dopiero w wielkim finale zawodnikowi gospodarzy De Jing Kong.

To był trzeci medal Daniela w trzecim jego starcie w tych zawodach. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zdobył tytuł mistrza świata, natomiast dwa lata temu w debiucie wywalczył brązowy medal. To nie tylko najlepszy dotychczasowy wynik naszego reprezentanta w tych zawodach, ale i jedne z najlepszych w całej historii mistrzostw świata juniorów!

Gratulujemy ! Lubiński bilard to absolutna czołówka zarówno krajowa,jak i światowa.