Stal ręcznie załatwiona...

LUBIN.W meczu12. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Zagłębie Lubin podejmowało na własnym parkiecie SPR Stal Mielec. Po 60 minutach podopieczni Pawła Nocha z podniesionym czołem schodzili z lubińskiego parkietu ciesząc się drugim zwycięstwem z rzędu 28:23.

Niedzielny mecz rozpoczęli przyjezdni prowadząc 0:2 po trzech minutach. Na odpowiedź ze strony gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo z drugiej linii bramkę zdobył Nikola Dżono. „Miedziowi” gonili wynik i dzięki celnemu rzutowi w wykonaniu Michała Bartczaka zredukowali różnicę do jednego „oczka” (3:4). Po chwili do remisu doprowadził Mikołaj Szymyślik. W dalszych momentach meczu trwała wyrównana walka bramka za bramkę. Na pierwsze prowadzenie 8:7 „pomarańczowi”  wyszli w 20 minucie za sprawą Michała Stankiewicza. Bramka Stankiewicza dała sygnał gospodarzom do walki i dwie minuty przed końcem pierwszej połowy odskoczyli rywalom na trzy „oczka” (13:10). Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącego pierwszą połowę punkt dla mielczan zdobył Krzysztof Lipka, zaś czerwoną kartką poczęstowali sędziowie Mateusza Wolskiego.

Na drogą połowę przyjezdni wyszli w bojowych nastrojach i już po chwili Wiktor Kawka zdobywa punkt, zaś Łukasz Janyst doprowadził do remisu. Po pięciu minutach od wznowienia gry Stal
wyszła na prowadzenie (13:14). Jak zapowiadali „miedziowi” przed meczem, że w niedzielnym meczu wychodzą na parkiet aby zmieść przeciwnika tak też i zrobili z 13:14 zrobiło się 17:14. Dobra gra gospodarzy w obronie wraz ze skutecznymi atakami doprowadziła iż team Pawła Nocha w 42 minucie prowadził 19:14 i już do końca nie pozwolił rywalom na zniwelowanie różnicy. Po 60 minutach „miedziowi” zakończyli spotkanie wynikiem 28:23.

MVP meczu: Michał Stankiewicz (MKS Zagłębie Lubin)

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 28:23 (13:11)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Przysiek 1, Kużdeba2 , Szymyślik 5, Mrozowicz 3, Czuwara 1, Wolski, Gudz , Bartczak 2, Pietruszko, Pawlaczyk, Dżono 3, Moryto 6.

SPR Stal Mielec: Lipka 1 – Krępa 3, Wypych 1, Kawka 4, Krupa 1, Wilk , Janyst 7, Krygowski 1, Kirilenko 2, Basiak 2, Chodara 1, Rusin, Kłoda, Kubisztal.