Na otarcie łez górniczych...Przełamanie Miedziowych!

LUBIN. Piłkarze Zagłębia Lubin po serii trzech kolejnych porażek, w przededniu bardzo smutnej w tym roku Barbórki przełamali się w wyjazdowym meczu w Niecieczy pokonując tamtejszą Termalikę Bruk Bet 1:0 po golu Adama Buksy w 5 minucie.

Trener Piotr Stokowiec po ostatnim meczu przemeblował skład wystawiając na szpicy reprezentanta Polski do lat 21 - Adama Buksę. Buksa, który już w meczu z Lechem wypracował karnego, odwdzięczył się przytomnym strzałem na początku meczu. Po akcji i wrzuceniu piłki w pole karne przez Cotrę, Janoszka szukał miejsca do oddania strzał, a Buksa po prostu uderzył fałszem w kierunku bramki. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Dobrze dysponowane i kontrolujące w pierwszej połowie mecz Zagłębie mogło pokusić się o zdobycie kolejnych goli. Trzykrotnie bliski tego był Buksa. A raz po strzale Janusa z boku pola karnego z pustej bramki, z linii bramkowej piłkę zdołał wybić obrońca gospodarzy Fryc.

Po przerwie Miedziowi za bardzo cofnęli się i inicjatywę przejęli gospodarze. Kilka razy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Polacka, który przytomnie bronił pryz strzałach Misaka i Babiarza. W końcówce meczu wynik dla Miedziowych mógł podwyższyć Jagiełlo, ale Pilarz przypadkowo przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)