Górnik Złotoryja zgasił Iskrę (FOTO)

KSIĘGINICE. Ruszyły wiosenne rozgrywki w legnickiej klasie okręgowej. Piłkarze Górnika Złotoryja wystartowali więcej niż znakomicie pokonując na wyjeździe wicelidera Iskrę Księginice 2:1 (2:0). Dla złotoryjan, którzy mają mocną ochotę na awans już w tym sezonie gole strzelali Sułek i Haba, a honorowe trafienie dla gospodarzy było autorstwa Rytkowskiego.

Po meczu obaj trenerzy tak ocenili mecz:

Remigiusz Postrożny trener Iskry Księginice: - To był bardzo fajny mecz. Obie drużyny bardzo wyrównane. Gratuluję Górnikowi zwycięstwa. Na razie skupiamy się na Konfeksie. Nie robimy tragedii z przegranego meczu, mamy przed sobą jeszcze czternaście spotkań tak, że gramy o zwycięstwo w każdym meczu. Dzisiaj zabrakło zdecydowania w polu karnym i spokoju u niektórych zawodników. Te dwie bramki ustawiły pierwszą część meczu, druga połowa była już dużo lepsza w naszym wykonaniu, jednak Górnik wygrał zasłużenie.

Mirosław Zieleń, trener Górnika Złotoryja: - Zrealizowaliśmy założenia taktyczne od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. Uważam, że zagraliśmy naprawdę fajne spotkanie, przydarzył się jeden błąd ze strony mojego zawodnika i wtedy straciliśmy bramkę. Natomiast uważam, że w przebiegu całego spotkania na wygraną zasłużyliśmy. W każdym następnym meczu będziemy grali o 3 punkty.

{gallery}galeria/sport/11-03-17-iskra-ksieginice-gornik-zlotoryja-fot-dariusz-szymacha{/gallery}