Odry remis jak porażka (FOTO)

LEGNICA. Dla lidera Okręgówki Odry Ścinawa wraz z nadejściem piłkarskiej wiosny - zaczęły się... schody. Podopieczni Tomasza WOŁOCHA w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej nie zdołali zdobyć kompletu punktów z Gromem Gromadzyń- Wielowieś. W zasadzie miał to być dla ścinawian spacerek, gdyż przeciwnik rozpoczyna ten sezon mocno osłabiony bez kluczowych zawodników: bramkarza Kamila Salomona i Adam Kłaka. Remis jest zdobyciem punktu, ale w Odrze potraktowano remis niczym porażkę...

Żądni i pewni wygranej ścinawscy kolekcjonerzy punktów jako pierwsi stracili bramkę. Na pewno nie spodziewali się, że Grom tak szybko po ich własnej akcji defensywnej wyprowadzi tak decydowaną kontrę. Ciężko im było długo wyjść z tego szoku, bo Odra pod koniec pierwszej połowy wyrównała tylko dzięki strzałowi Jakuba Kruka. Druga połowa meczu należała już do Odry, która z zaciętością próbowała sforsować obronę Gromu. Jednak bezskutecznie. Na pewno ścinawianie w tej części spotkania przeważali i mieli wiele sytuacji, gdzie piłka powinna znaleźć się bramce. Kilka sytuacji nie wykorzystał Pikuta, którego strzały zdołał wybronić znakomity w tym spotkaniu bramkarz Gromu. Ponoć szczęście sprzyja lepszym i chyba jest w tym coś z prawdy, bowiem piłkarzom i trenerowi Odry ciężko było się pogodzić z remisem, który potraktowali jak porażkę.

Trener Gromu Przemysław Kotlarz: - Graliśmy o 3 punkty, więc dla Gromu remis nie jest zwycięstwem, chociaż przeciwnikiem był lider grupy. Po 10 minucie prowadziliśmy 1:0, po ładnie wyprowadzonej kontrze. Niestety pod koniec pierwszej połowy straciliśmy bramkę po rzucie karnym, moim zdaniem niesłusznie podyktowanym, ale bywa, że sędzia myli się czasami i to w dwie strony. W drugiej połowie brakło już nam trochę sił, przyjechaliśmy na to spotkanie tylko w dwunastkę i możliwą jedną zmianę wykorzystaliśmy. Osłabieni byliśmy ponieważ jeden zawodnik pauzował za kartki, dwóch jest kontuzjowanych, a innemu wypadła praca. To, że straciliśmy tylko jedną bramkę i to z karnego, zawdzięczamy bramkarzowi. Rafał Gawron zagrał dzisiaj naprawdę super spotkanie. Jest to młody bramkarz, moim zdaniem najlepszy w tej lidze, jeśli chodzi o grę nogami. Stawiamy na niego i wierzymy, że będzie to procentować. Jego interwencje był kluczowe, jak również i golkipera Odry, bo on też wyciągnął dwie, trzy sytuacje sam na sam. Drugim mocnym atutem naszej gry była obrona. Widoczny był Mariusz Wojciechowski – to taka nasza „skała” z tyłu, nie do przejścia. Kasował każdą górną piłkę, ma do tego bardzo dobre warunki fizyczne i to wykorzystuje. Po przerwie nasze założenia na dalszą grę to wychodzić niższym pressingiem. Te kontry w pierwszej połowie były lepiej wyprowadzane, mieliśmy przecież więcej sił, a w drugiej było widać u nas zmęczenie i przy przesuwaniu pojawiały się gdzieś „dziury”. To wykorzystywała Odra, wyprowadzała więc więcej sytuacji. Cieszę się, że mimo tego wywalczyliśmy 1 punkt i jestem zadowolony z gry moich zawodników.

Oceny meczu trenera Odry przedstawić nie możemy, bo z dziennikarzami rozmawiać nie chciał... Oby miał ku temu jeszcze okazję...

Grom Gromadzyń- Wielowieś - Odra TOTAL Ścinawa 1:1 (1:1)

Tomyk Chrystian 10 - Kruk Jakub 45` karny

Odra: Wójcik Damian, Boguń Dawid, Cichuta Marcin , Dudka Marek ( Trawka Dawid 81`), Kruk Jakub, Łodej Mateusz ( Cichuta Damian 60`), Mazur Michał, Piechuta Michał (Maruciński Mariusz 88`), Pyzio Karol, SetaDawid, Smolny Damian

Grom: Gawron Rafał, Wojciechowski Mariusz, Tomyk Chrystian, Pytlarz Paweł, Nowak Mateusz ( Krzymowski Daniel 81`), Malik Maciej, Kuczyński Igor, Kozłowski Łukasz, Kałużny Krzysztof, Janik Krzysztof, Bronka Maciej.

{gallery}galeria/sport/11-03-17-grom-gromadzyn-wielowies-odra-scinawa-fot-ewa-jakubowska{/gallery}