Moryto i wszystko jasne. Rywal bez punktów!

LUBIN. Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin źle rozpoczęli niedzielne spotkanie z Piotrkowem Trybunalskim, ale na finiszu za sprawą Arka Moryto sprawili swoim kibicom niesamowitą niespodziankę. W samej końcówce odwrócili losy spotkania...

Mecz otworzyli przyjezdni szybką bramką w wykonaniu Adama Paczesnego. Miedziowi swój pierwszy punkt zdobyli w piątej minucie za sprawą Michała Stankiewicza. Kiedy w siódmej minucie na tablicy wyników pojawiła się wynik 5:1 dla Piotrkowa o czas poprosił szkoleniowiec Paweł Noch. Rozmowa z zespołem przyniosła zamierzony skutek, bo parę minut później Przemysław Mrozowicz wyrównał wynik po sześć. Pierwsze prowadzenie w niedzielnym spotkaniu „pomarańczowi” wywalczyli w osiemnastej minucie złotym strzałem Łukasza Kużdeby. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy Łukasz Achruk odzyskał prowadzenie dla gości (10:9), by na przerwę schodzić z trzema bramkami przewagi.

Po zmianie stron nadal o krok lepsi byli przyjezdni, którzy już na samym początku zaczęli budować bezpieczną przewagę (19:13). Kiedy mogło się wydawać, że goście wygraną mają już zagwarantowaną team Pawła Nocha złapał wiatr w żagle. Lubinianie powoli zaczęli odrabiać straty, w 25 minucie przegrywali dwiema bramkami (25:27).

Trzy minuty przed końcową syreną Arkadiusz Motyto doprowadził do remisu. Chwilę później Jan Czuwara dał gospodarzom prowadzenie, a po chwili Przemysław Mrozowicz zakończył niedzielny mecz rzutem z drugiej linii i tym samym po pierwszej kolejce „pomarańczowi” zapisali po swojej stronie dwa punkty w tabeli Pucharu PGNiG Superligi.

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:27 (12:15)

Zagłębie Lubin : Małecki, Skrzyniarz – Moryto 9, Bondzior 2, Czuwara 3, Dżono , Mrozowicz 6, Stankiewicz 2, Szymyślik 4, Bartczak 1, Kużdeba 1, Pawlaczyk , Wolski, Gudz, Pietruszko 1.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski : Schodowski, Banisz – Mróz , Woynowski 3, Iskra , Swat 4, Góralski 1, Surosz 3, Andreou 1, Krawczenko 1, Pożarek , Achruk 5, Makowiejew 1, Tórz 1, Pacześny 5, Nastaj 2.

MVP meczu: Arkadiusz Moryto (Zagłębie)