Miedziowi urwali się ze stryczka (FOTO)

LUBIN. Zagłębie na swoje usilne życzenie komplikuje sobie ligowy finał sezonu... Do 89 minuty goście prowadzili i w doliczonym czasie gry stracili punkty po zrywie... czesko-słowackim w barwach Miedziowych. Gole Czecha Nespora i Słowaka Guldana dały ekipie Piotra Stokowca remis i nadzieję, że "czarny, spadkowy scenariusz" pozostanie w świecie fikcji. Ale niczego bardziej kibice Zagłębia nie pragną jak tego aby ten sezon już się skończył...

Najlepszym komentarzem do końcówki meczu są słowa trenera gości Jacka Zielińskiego: - Trzeba się walnąć głowa w ścianę. To jest dramat to co wydarzyło się w końcówce meczu!

W 32. minucie Cracovia objęła prowadzenie! Po dośrodkowaniu z prawej strony fatalny błąd popełnił bramkarz Zagłębia, który wybił piłkę w kierunku Szczepaniaka, a ten strzałem głową z 5 metrów umieścił piłkę w pustej bramce! 1:0 dla Cracovii!

W 39. minucie Pasy prowadziły już 2:0! Po indywidualnej akcji Damian Dąbrowski podał piłkę do Krzysztofa Piątka, a ten strzałem z 12 metrów pokonał Małkowskiego! 2:0 dla Cracovii!

W 90. minucie Zagłębie zdobyło kontaktową bramkę, którą technicznym strzałem zza linii pola karnego zdobył Neszpor. Po chwili Zagłębie wyrównało...

Zagłębie Lubin - Cracovia 2:2 (0:2)
0:1 - Szczepaniak 32'
0:2 - K. Piątek 39'
1:2 - Nespor 90'
2:2 - Guldan 90' +3
Zagłębie: Małkowski - Tosik, Jończy (46. Jagiełło), Guldan, Dziwniel - Kubicki, Piątek - Janus (73. Buksa), Starzyński, Mazek (59. Janoszka) - Nespor.

Cracovia: Sandomierski - Wójcicki (8. Ferraresso), Malarczyk, Wołąkiewicz, Brzyski - Dąbrowski, Kanach - Szczepaniak (87. Mihalik), Cetnarski (82. Steblecki), Jendrisek - Piątek
{gallery}galeria/sport/zaglebie_cracovia_01_05_17_Fot_Dariusz_Szymacha{/gallery}