Złoto nie dla Miedziowych wojowniczek

Zabrakło tak niewiele aby Metraco Zagłębie Lubin zdobyło złoto! W ostatnim starciu o najwyższe trofeum zawodniczki Vistal Gdynia okazały się lepsze wygrywając 24:22 i tym samym team Bożeny Karkut kończy sezon 2016/2017 jako wicemistrzynie Polski.

Miedziowe rozpoczęły spotkanie od ataku, który powstrzymała Małgorzata Gapska. Swoją pierwszą bramkę Metraco zdobyło w piątej minucie za sprawą Jovany Milojević. Po chwili tym samym opowiedziała Joanna Szarawaga wyrównując wynik po jeden. Na pierwsze prowadzenie gdynianki wyszły w szóstej minucie po trafieniu Katarzyny Janiszewskiej. Po piętnastu minutach gospodynie prowadziły dwoma „oczkami” 5:3. „Miedziowe” nie odpuszczały i dzięki Kai Załęckiej ponownie był remis. Chwilę później zawodniczki Vistalu odzyskały prowadzenie by w 25. minucie ponownie odskoczyć na dwa punkty. Dwie minuty później z rzutu karnego Żana Marić dołóżyła kolejny punkt na konto „pomarańczowych”, ale pierwszą połowę wygrały gospodynie wynikiem 12:9.

Po zmianie stron nadal punktowały podopieczne trenera Tetelewskiego prowadząc już pięcioma „oczkami”. Po ośmiu minutach od wznowienia gry na tablicy wyników pojawił się wynik 16:10 dla gdynianek. Lubiniankom zupełnie nie szło w defensywie, a i bramkarki nie popisały się szczelną obroną między słupkami. Kwadrans przed końcem spotkania nadal zawodniczki Vistalu utrzymywały bezpieczną przewagę (18:14), ale już po chwili niemoc punktowa przełamała Małgorzata Buklarewicz zdobywając piętnasty punkt dla „miedziowych”. W 49. minucie za sprawą Kingi Grzyb podopieczne Bożeny Karkut miały do odrobienie tylko dwa „oczka”. Pięć minut przed końcową syreną gospodynie prowadziły 23:18 i praktyczne złoto miały w kieszeni.

Gdynianki już do końca spotkania nie pozwoliły odebrać sobie zaszczytnego tytułu Mistrza Polski sezonu 2016/2017 wygrywając całe spotkanie 24:22. Metraco Zagłębie Lubin zostało Wicemistrzem Polski!

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin 24:22 (12:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 2, Urbaniak 1, Dorsz, Kobylińska 5 (1/2), Stanulewicz 1, Zych 1, Kozłowska 6 (1/1), Gutkowska, Lalewicz, Matieli 1, Szarawaga 4, Borysławska 1, Kulwińska 2, Uścinowicz

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż – Załęczna 3, Grzyb 4, Semeniuk 1, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Piechnik, Marić 5 (4/4), Jochymek, Belmas 1, Malta 1, Milojević 4