KS Polkowice na autostradzie ku 2 lidze

POLKOWICE. Tylko 2 mecze rozegrano w trzeciej grupie 3 ligi. Stal Bielsko-Biała uległa Ruchowi Zdzieszowice a pędzący ku 2 lidze KS Polkowice wypunktował na wyjeździe Stilon Gorzów. - Nie powiem, że się baliśmy Stilonu, ale bardzo poważnie podeszliśmy do meczu bo w naszej ocenie Stilon to taki "KS Polkowice-bis" czyli grają poukładana piłkę - mówił szkoleniowiec KS-u Enkeleid DOBI(na zdjęciu). - Na pewno szybki gol ułatwił nam zadanie bo inaczej sie gra na wyjeździe prowadząc po 130 sekundach. Ale wbrew wynikowi ten mecz nie był dla moich zawodników spacerkiem chociaż sytuacje, które stwarzali gospodarze były głównie efektem naszych "prezentów".

Zespół z Polkowic z pierwszym gwizdkiem przystąpił do ataku i już w 3 minucie, za sprawą strzału Dominka Radziemskiego zdobył prowadzenie. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. W 17 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznym strzałem głową popisał się Mateusz Magdziak i było 2:0 dla gości. Gorzowianie byli tłem dla dobrze dysponowanych polkowiczan.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza: od ataków gości, którzy po kwadransie gry powiększyli prowadzenie. Po zagraniu ręką w polu karnym Alana Błajewskiego sędzia podyktował rzut karny, który w 60 minucie na bramkę zamienił Michał Bednarski. Pięć minut później odżyły nadzieje fanów Stilonu, bo do bramki przyjezdnych trafił Łukasz Zakrzewski.

Niestety, radość ze zdobycia kontaktowego gola trwała krótko, bo juz minute później sędzia dopatrzył się faulu na polu karnym Stilonu i podyktował kolejną „jedenastkę”. Tym razem do piłki podbiegł Maciej Bancewicz i on także pokonał Krystiana Rudnickiego.

- Nasze cele nie zmieniają się - dodał Enkeleid DOBI.- Jedziemy autostradą do 2 ligi ale na każdej autostradzie mogą się przytrafić tzw. kłopoty drogowe. Mam nadzieję, że będzie ich jak najmniej z naszym udziałem. Staramy się skupiać na każdym najbliższym rywalu. Ważne, abyśmy grali nie tylko efektywnie ,ale i efektownie bo wtedy nasza gra będzie magnesem dla kibiców.

A już w 3 wiosennej kolejce szykuje się piłkarski szlagier w Polkowicach. W sobotę podopieczni Enkeleida Dobie podejmować będą Skrę Częstochowa !

KS Stilon Gorzów Wielkopolski - KS Polkowice 1 : 4 ( 0:2)
Łukasz Zakrzewski 65 - Dominik Radziemski 3, Mateusz Magdziak 17, Michał Bednarski 59 (k), Maciej Bancewicz 67 (k)

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Azikiewicz, Magdziak, Kowalski-Haberek, Fryzowicz, Nowacki (69 Kobiela), Galas (63 Karmelita), Konefał, Radziemski (85 Zawadzki), Bednarski (78 Szuszkiewicz), Bancewicz