Sparingowy przedsmak 3 ligi (FOTO)

POLKOWICE. W swoim trzecim meczu kontrolnym piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonali rezerwy Miedzi Legnica 3:2 (1:2). Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Mariusz Szuszkiewicz, Marek Opałacz i Piotr Azikiewicz. Dla Miedzi obie bramki zdobył Błażej Skórski. - Ciężko pracujemy nad motoryką i to w pewnych fragmentach meczu było widać - powiedział Enkeleid DOBI trener Górnika.

Z kolei Radosław BELLA nie ukrywał iż... - Mocno pracujemy nad defensywą i pierwsza połowa pokazała, że Miedzi ciężko będzie strzelić gola. Szkoda szans na początku meczu, bo mieliśmy trzy 100-procentowe okazje.

Trener Górnika Enkeleid Dobi wystawił przeciwko Miedzi dwa składy. Początek spotkania należał do legniczan, którzy od samego początku zaatakowali bramkę Marcina Furtaka. W konsekwencji po 20 minutach Miedź II prowadziła 2:0 po dwóch golach Błażeja Skórskiego. Miedź, której szatnia przeszła mocne wietrzenie(odeszło 11 zawodników- przyp.red.) prezentowała się zdecydowanie lepiej.

Później dopiero inicjatywę przejęli piłkarze z Polkowic, którzy co kilka minut stwarzali groźne sytuacje pod bramką przyjezdnych. W doliczonym czasie pierwszej połowy koronkową akcję w polu karnym rywala zainicjował Kamil Wacławczyk. Wychowanek Górnika posłał futbolówkę na 5 metr a Mariusz Szuszkiewicz nie dał żadnych szans golkiperowi Miedzianki. W drugiej osłonie szkoleniowiec zielono-czarnych posłał do boju kolejną jedenastkę. Na murawie pojawili się m.in.: Piotr Azikiewicz, Marek Opałacz i Dominik Radziemski. Polkowiczanie grali szybko i składnie punktując zespół gości. Najpierw w 75 min. do wyrównania doprowadził Opałacz, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra zwycięstwo naszej drużynie dał niezawodny Piotr Azikiewicz.

Mecz w Polkowicach pokazał, że oba zespoły w nadchodzącym sezonie odgrywać będą wiodącą rolę w rozgrywkach 3 ligi. I oba zespoły dopinają składy. W Miedzi silnym punktem z pewnością będzie Marcin Garuch a także młodzi zawodnicy jak: Borowiak z Lecha Poznań czy Makuch z SMS Łódź. Pojawić się mają nie tylko utalentowani zawodnicy z Akademii Piłkarskiej, ale i 3-4 piłkarzy z zewnątrz.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice – Miedź II Legnica 3:2 (1:2)

Bramki: Szuszkiewicz 45+, Opałacz 75, Azikiewicz 89 – 9, 18 Skórski

{gallery}galeria/sport/21-07-18-KGHM-ZANAM-Gornik-Polkowice-Miedz-II-Legnica-fot-ewa-jakubowska{/gallery}