Mecz do jednego kosza (FOTO)

POLKOWICE. Koszykarki MKS Polkowice pokonały Pomarańczarnie MUKS Poznań 81:48 w meczu 17 kolejki TBLK. Polkowiczanki odkuły się za dwie porażki na ligowych parkietach oraz przegraną w ćwierćfinale Pucharu Polski. Momentami można było odnieść wrażenie, że polkowiczanki w tym meczu męczyły się mniej niż podczas rozegranego w tygodniu sparingu z męskim zespołem SMK Lubin...

Był to mecz w zasadzie do jednego kosza i silenie się na wynajdywanie jakiś wyjątkowym zdarzeń na parkiecie mija się z celem. No może poza początkiem drugiej połowy meczu...  Gospodynie słabo rozpoczęły drugą połowę spotkania. Brak koncentracji i problemy z komunikacją w drużynie Vadima Czeczuro pozwoliły przyjezdnym zbliżyć się na dziesięć „oczek”.

Ale po chwili gra biało-niebieskich wróciła na dobre tory i po serii dziesięciu punktów z rzędu gospodynie przejęły ponowną kontrolę na parkiecie. Po trzydziestu minutach polkowiczanki prowadziły 67:41 i już było wiadomo kto będzie zwycięzcą spotkania. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 81:48.

- Mówiłem swoim dziewczynom przed meczem, że Poznań to jest poukładany zespół, który walczy do samego końca i tak też było. Najważniejsze dla nas było, by nie pozwolić rywalkom na rozgrywanie szybkich kontrataków. Wygraliśmy dzięki doświadczeniu, ale wbrew wynikowi to nie był łatwy pojedynek. Zwycięstwo cieszy, ale popełniliśmy wiele błędów i mamy wiele materiału do analizy. Ciągle musimy pracować, by poprawiać naszą grę - powiedział po trener MKS Polkowice Vadim Czeczuro.

MKS Polkowice - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 81:48 (23:17, 18:12, 26:12, 14:7)

MKS: Gala 20, Stankiewicz 18, Michael 17, Greene 15 (12 zb), Schmidt 7, Diaz 2, Nowacka 2, Bucyk 0, Żukowska 0.

JTC Pomarańczarnia MUKS: Skobel 11, Kaczmarczyk 10 (11 zb), Klatt 5, Siemienas 5, Idziorek 4, Durak 4, Skowronek 4, Drop 3, Olszewska 2, Dziwińska 0, Olczak 0.

{gallery}galeria/sport/07.02.16_MKS_Polkowice_JTC Pomaranczarnia_MUKS_Poznan_fot_ewa_jakubowska{/gallery}