Medal 13-letniego siłacza Górnika

POLKOWICE. W miniony weekend w Kobierzycach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów. Wystartowała w nich piątka reprezentantów Górnika Polkowice, a najwyższą – drugą lokatę zajął, zaledwie 13-letni Tomasz Żelem.

Tomek wystartował w kategorii wagowej do 56 kg. Startująca w kategorii 69 kg Aleksandra Michalska musiała się zadowolić miejscem tuż za podium. Wśród kobiet w kategorii 53 kg wystartowała Oleksandra Lykhtobyska i uzyskała najlepszy wynik w tej grupie - 163 kg (74+89). Niestety zawodniczka jest w trakcie procedury uzyskiwania polskiego obywatelstwa i nie mogła być sklasyfikowana. Wśród mężczyzn w kategorii 85 kg Damian Inglot zajął dziewiąte miejsce, a występujący w kategorii 62 kg. Tomasz Rosół po rwaniu zajmował czwarte miejsce i walczył o medal. Niestety w podrzucie spalił wszystkie trzy podejścia. Z kolei 15-latek Bartosz Kocyło w kategorii wagowej do 77kg zajął szóste miejsce.

W klasyfikacji klubowej Górnik Polkowice zajął szóste miejsce.

W najbliższy weekend (6-7.10. 2019) w Ciechanowie odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów do lat 15. Wystartuje czwórka naszych zawodników – Justyna Wrzesińska, Tomasz Żelem, Bartosz Kocyło oraz Dawid Rogala.

- Jedziemy po medale – deklaruje Krzysztof Michalski, prezes Górnika Polkowice.