Spacerek koszykarek CCC w Poznaniu

POLKOWICE. Za nami 3 kolejka koszykarskiej ekstraklasy kobiet. Polkowiczanki nie dały w Poznaniu żadnych szans miejscowym akademiczkom wygrywając pewnie różnicą 34 punktów (52:86). Tym samym polkowiczanki odniosły trzecie zwycięstwo w swoim trzecim meczu obecnego sezonu. I to właśnie CCC jest liderem ekstraklasy wyprzedzając Arkę Gdynia( pokonały AZS Gorzów) lepszym bilansem celnych rzutów. A już w sobotę ligowe emocje pod polkowickim koszem i potyczka z ekipa z Gdańska.

CCC było zdecydowanym faworytem tego meczu i nie zawiodło. Już pierwsza kwarta zakończyła się wygraną polkowiczanek 26:10 i to ustawiło przebieg dalszych wydarzeń na parkiecie. W kwarcie numer dwa podopieczne trenera Marosa Kovacika powiększyły przewagę o kolejne dziewięć oczek. Wynik do przerwy w zasadzie przesądzał przebieg konfrontacji...

Po zmianie stron nasz zespół kontrolował mecz i systematycznie powiększał przewagę. Ostatecznie nasz zespół wygrał 86:52, a najskuteczniejszymi zawodniczkami były – Kelsey Bone, która zdobyła 19 punktów oraz Temi Fagbenle, która zapisała na swoim koncie 18 punktów.