Górnik pewnie wygrał w uzdrowisku

POLKOWICE. W meczu wyjazdowym I ligi Futsalu piłkarze KGHM Metraco Górnik Polkowice pokonali w Busku Zdrój miejscową Buskowiankę 6:4. Było to starcie beniaminów 1 ligi... W drugim sobotnim meczu Gwiazda Ruda Śląska pokonała na wyjeździe AZS UMCS Lublin 4:2 i po tych meczach 7 kolejki Górnik i Gwiazda przewodzą w 1 lidze. Ale dzisiaj pozostałe mecze 1 ligi futsalu.

W Busku Zdroju panuje "moda na futsal". Na trybunach zasiadło blisko 1000 kibiców - mimo iż mecz transmitowała "na żywo" lokalna telewizja -  dopingujących gospodarzy. Jednak popularne "Farby" poniosły kolejną porażkę na swoim boisku. Do tej pory Buskowianka odnosi zwycięstwa tylko na wyjazdach. U siebie zanotowali remis i i teraz drugą porażkę. Po raz kolejny zawodników na mecz wyprowadzili młodzi adepci z Football Academy Busko-Zdrój. W przerwie meczu wystąpiły Copernicana Cheerleaders, urocze dziewczęta z miejscowej szkoły ekonomicznej.

W pierwszej połowie gospodarze zdominowali polkowiczan, którzy najwidoczniej..."zostali w autobusie", a na dodatek pomni świetnej gry ostatnio Kamila Nowakowskiego (lider strzelców 1 ligi- 11 goli) przydzielili piłkarzowi Gornika osobistego anioła stróża, który piłkarza Górnika odcinał skutecznie od podań . W przerwie trener Marcin Jeziorny pobudził drużynę i na efekty długo nie musieliśmy czekać.Już w 21 minucie Sebastian Szala strzelił kontaktowego gola dla Górnika. A w 23 minucie po kapitalnym rozegraniu piłki Kamil Kaczmar doprowadził do remisu. W 25 minucie prowadził już Górnik po tym jak Grzegorz Nowak pewnie wykorzystał rzut karny.

6:2 dla Górnika w II połowie świadczy o dominacji gości.

Buskowianka Busko Zdrój - KGHM Metraco Górnik Polkowice 4:6 (2:0)
Bramki: Kaczmar 2, Witek 2, Nowak, Szala

KGHM Metraco Górnik Polkowice: Wójtowicz Wojciech, Szala Sebastian, Koryciński Andrzej, Kaczmar Kamil, Biały Dawid, Synowiec Paweł, Nowakowski Kamil, Witek Dawid, Nowak Grzegorz, Potocki Patryk, Duda Grzegorz