Remis KS Polkowice

POLKOWICE. Remisem zakończył się wyjazdowy sparing piłkarzy KGHM ZANAM Polkowice. W Grodzisku Wlkp. podopieczni trenera Jarosława Pedryca zremisowali z trzecioligowym Pelikanem Niechanowo 3:3.W bramce rywali bronił Paweł Mucha były golkiper legnickiej Miedzi. Być może powróci temat zagrania wiosną w KS-ie Szewczyka z Bytovii .

Do Grodziska Wlkp. zespół pojechał w nieco okrojonym składzie. W autobusie zabrakło kontuzjowanych oraz uczących się zawodników z podstawowej jedenastki. Na mecz nie pojechali: Ariel Sworacki, Patryk Bobkiewicz, Ariel Famulski, Rafał Karmelita, Sebastian Szymański oraz Mateusz Magdziak. Sobotnia potyczka miała dwa oblicza. Pierwsza połowa należała do zielono-czarnych. Po 20 minutach polkowiczanie prowadzili 3:0. Już w 8 min. Maciej Bancewicz popisał się pięknym uderzeniem z wolnego i było 1:0. Chwilę później po indywidualnej akcji na 2:0 podwyższył Mariusz Szuszkiewicz. Na trzeciego gola nasi zawodnicy czekali niespełna 5 minut, a na listę strzelców po raz kolejny wpisał Bancewicz.
W drugiej odsłonie do głosu doszli podopieczni trenera Sławomira Majaka. W 54 min. za faul na Krzysztofie Wolkiewiczu w polu karnym arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Tomasz Bzdęga. W 79 min. bramkę kontaktową zdobył Dawid Przybyszewski, a 4 min. przed końcem do remisu doprowadził Marcin Trojanowski.
Cieszę się z dobrej dyspozycji strzeleckiej, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Moi piłkarze realizowali założenia taktyczne i z tyłu zagrali na zero. Po zmianie stron szansę występu dostali dublerzy. Niestety nie poradzili sobie z dobrze grającym rywalem – podsumował spotkanie trener Jarosław Pedryc.
KGHM ZANAM Polkowice – Pelikan Niechanowo 3:3 (3:0)
Bramki: Maciej Bancewicz 8, 20, Mariusz Szuszkiewicz 15 – Tomasz Bzdęga 54 k., Dawid Przybyszewski 79, Marcin Trojanowski 86

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak (60 Kopaniecki) – Szymik (60 Zawadzki), Kasiński, Wacławczyk, Karpiński, Galas (60 Ptak), Szuszkiewicz, Dziedzina (60 Rybarczyk), Fryzowicz (70 Tkaczyk), Bancewicz, Surożyński (82 Świdwa)
Pelikan Niechanowo: Paweł Mucha (46 Paryk Łagodziński) – Damian Garstka (46 Dominik Drzewiecki), Daniel Ciach, Michał Steinke (46 Bartosz Ciarkowski), Taras Maksymiv – Adrian Buszta (46 Mateusz Kaczor), Dawid Radomski (46 Jacek Figaszewski), Mateusz Roszak (46 Dawid Przybyszewski), Jakub Budzyń (46 Tomasz Bzdęga), Krzysztof Wolkiewicz (70 Marcin Trojanowski) – Dawid Retlewski (46 Łukasz Zagdański)