CCC bliżej wielkiego finału (FOTO)

POLKOWICE. Rozpoczęła się półfinałowa rywalizacja w koszykarskiej ekstraklasie kobiet. Jeżeli ktoś liczył iż obrończynie mistrzowskiego tytułu będą się męczyły w pierwszym meczy to musi być srodze zawiedziony. CCC po 20 minutach gry prowadziło 45:33, by po dłuższej przerwie stale prowadzenie powiększać. Ostatecznie skończyło się na zdeklasowaniu koszykarek z Gdyni. Jednym słowem: CCC jest mocno bliżej wielkiego finału!

Fatalna była trzecia kwarta w wykonaniu Arki (14:27) i to dało w 30 minucie już 25-punktowe prowadzenie 72:47. W tym momencie było po meczu. Taki wynik pozwolił także na dużą większą ilość minut na parkiecie Polek oraz większe zdobycze punktowe – Gajda oraz Puss (po 13), Owczarzak (4). Niepocieszona była jedynie Julita Tyszkiewicz, która nie zdobyła punktu a bardzo chciała...

„Pomarańczowe” oprócz dość wysokiej wygranej, ogromną przewagę miały również w liczbie asyst – 29:10! Dobrze było także pod tablicami 40:27. To dobrze rokuje i daje nadzieję, że półfinałowa rywalizacja ograniczy się do trzech meczów...

Po meczu powiedzieli:

Gundars Vetra – trener Arki Gdynia: - Gratuluję Polkowicom wygranej. Byli dziś lepsi – w ofensywie, w defensywie, w każdym elemencie. Polkowice grały bardziej agresywnie. I wygrały pewnie. Jutro jest kolejny mecz i spróbujemy powalczyć o wygraną.

Anna Makurant – Arka Gdynia: - Gratulacje dla zespołu z Polkowic. Polkowiczanki były dziś zdecydowanie lepsze. My zagrałyśmy w sposób niegodny półfinału. Jutro mamy szansę na pokazanie się z lepszej strony. Postaramy się zagrać o wiele lepiej.

Maros Kovacik – trener CCC Polkowice: - Jestem bardzo zadowolony z wyniku i z gry. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. W play-offach musisz jednak mieć krótką pamięć. Dziś wygraliśmy, ale jutro jest kolejny mecz. To będzie zupełnie inna historia. Zaczęliśmy serię półfinałową dobrze, ale ciągle potrzebujemy dwóch wygranych. Jutro powalczymy o drugie zwycięstwo.

Julia Tyszkiewicz – CCC Polkowice: - Wykonałyśmy swoje zadanie, ale to pierwszy mecz. Zrealizowaliśmy założenia taktyczne i prowadzimy w półfinale 1:0 . Jutro kolejny mecz i musimy zagrać różnie dobrze i skutecznie, aby wygrać po raz drugi.

CCC Polkowice - Arka Gdynia 92:60 (22:16, 23:17, 27:14, 20:13)
stan rywalizacji: 1-0

CCC Polkowice: Leedham 15, Gajda 13, Puss 13, Kizer 11, Fagbenle 10, Thomas 10, Kaltsidou 9, Hayes 7, Owczarzak 4
Arka Gdynia: Makurat 13, Cannon 11, Morawiec 11, Coffey 10, Stelmach 6, Balintova 5, Baltkojiene 4

Jutro 2 mecz: godz. 19..00 w hali przy ul.Dabrowskiego w Polkowicach

{gallery}galeria/sport/13-04-19-CCC-Polkowice-Arka-Gdynia-fot-ewa-jakubowska{/gallery}