CCC jeszcze bliżej złota. Walka o mistrzostwo zakończy się po 3 meczach?

POLKOWICE. Koszykarki CCC pokonując w drugim finałowym meczu AZS AJP Gorzów Wielkopolski  74:56 wykonały milowy krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. Koncertowe rzuty za 3 punkty w pierwszej kwarcie i spokojna gra w drugiej sprawiły iż do przerwy w meczu CCC prowadziło 36:30-  po znakomitej grze Hayes- mając mecz w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła od kontrolą.

W trzeciej kwarcie CCC rozpoczęło koncertowo i  w 24 minucie CCC prowadziło już 13 punktami – 48:35. Potem gorzowianki wprawdzie zmniejszyły straty do sześciu punktów. Po III kwartach gospodynie prowadziły 59:50. W ostatniej „ćwiartce” polkowiczanki powiększały przewagę, grały konsekwentnie, a  zespół z Gorzowa popełniał dużo błędów wynikających z wyczerpania fizycznego( jak płomień na wietrze zgasła m.in Sharnee Zoll znana z grania w Polkowicaach). Polkowiczanki w ostatnich fragmentach zmiażdżyły drużynę z Gorzowa.

Ostatecznie drużyna CCC Polkowice wygrała z InvestInTheWest Eneą Gorzów. Polkowiczanki prowadzą 2:0 i aby zdobyć tytuł potrzebują już tylko jednej wygranej. Teraz rywalizacja przenosi się do Gorzowa. Spotkanie numer 3 w sobotę i wszystko wskazuje na to, że na trzecim meczu rywalizacja o złoto się zakończy...

Drugi mecz finału: CCC Polkowice – InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 74:56 (20:19, 16:11, 23:20, 15:6) W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 2-0 dla CCC.

CCC Polkowice: Tiffany Hayes 25, Styliani Kaltsidou 14, Johannah Leedham 8, Jasmine Thomas 8, Temitope Fagbenle 6, Weronika Gajda 6, Lynetta Kizer 5, Dominika Owczarzak 2, Karolina Puss 0, Julia Tyszkiewicz 0.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.: Ariel Atkins 14, Kyara Linskens 10, Maria Papowa 9, Sharnee Zoll 9, Julija Rytsikowa 6, Laura Juskaite 5, Katarzyna Fikiel 2, Anna Maria Prezelj 1, Katarzyna Dźwigalska 0, Karolina Matkowska 0.